Арсен Аваков: Україна і Велика Британія об’єднають зусилля для боротьби з російськими хакерами

Україна і Великобританія підпишуть Меморандум про співпрацю в сфері боротьби з організованою злочинністю і кіберзлочинністю. Про це повідомив міністр внутрішніх справ України за результатами переговорів з Державним міністром Великої Британії з питань безпеки та боротьби з економічною злочинністю Беном Уоллесом.

Робоча зустріч відбулася 6 березня 2018 року в Лондоні, Великобританія. Нагадаємо, що 5 березня 2018 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і керівник Національної поліції України прибули з робочим візитом до Великої Британії, де провели ряд зустрічей і обговорили питання розширення співпраці правоохоронних відомств двох країн. Окрему увагу було приділено проблемі збільшення російськомовних злочинних груп, що діють в мережі Інтернет.

«Уряд Великобританії стурбований, що Україну використовують в якості тестового майданчику для кібератак, розвитку організованої злочинної діяльності і корупції з боку Російської Федерації. Ми зацікавлені поглибити співпрацю з Міністерством внутрішніх справ України, як в правоохоронній сфері, так і в координації дій щодо нелегальної міграції та оперативного обміну даними. Розуміємо, що тиск на вас робить ваш сусід, і наскільки вам не просто працювати в цих умовах», – зазначив Державний міністр Бен Уоллес.

Арсен Аваков відзначив в свою чергу, що за останні три роки Україна напрацювала успішний досвід реалізації міжнародних операцій.

«За останні три роки ми вивели на високий рівень роботу наших кіберпідрозділи. Ми успішно реалізували цілий ряд міжнародних операцій. Зокрема, нещодавно в Києві поліцейські затримали організатора міжнародної злочинної платформи, відомої як «Avalanche», яка щодня інфікувала до півмільйона комп’ютерів по всьому світу», – сказав Арсен Аваков.

Він підкреслив, що МВС України та Національна поліція готові посилити співпрацю з поліцією Великобританії в усіх напрямках роботи кримінального блоку.

«Ми готові співпрацювати в сфері боротьби з організованою злочинністю і надавати оперативну інформацію в двосторонньому порядку, щоб цей механізм працював, як годинник», – зазначив міністр внутрішніх справ України.

Сторони домовилися розширити співпрацю між правоохоронними відомствами двох держав і підписати Меморандум про співпрацю.

«Підсумки переговорів з Державним міністром Великої Британії з питань безпеки та боротьби з економічною злочинністю Беном Уоллесом: домовленість про співробітництво і міжвідомчий договір з координації зусиль у сфері боротьби з організованою злочинністю (в тому числі російськомовними представниками) і кіберзлочинністю», – повідомив глава МВС України .