Арсен Аваков: Україна і Німеччина – налагоджуємо взаємодію оперативних підрозділів поліції

В ході робочого візиту до Німеччини, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков домовився з Президентом Федерального відомства кримінальної поліції Німеччини Хольгером Мюнхом про підписання угоди, яка визначить в майбутньому єдину стратегію комунікації правоохоронних відомств обох країн.

Питання кібербезпеки в сучасному світі постійно ставить перед поліцією нові виклики і завдання. Вітчизняні кіберполіцейські вже мають певний досвід протидії гібридним загрозам, в тому числі в сфері кіберзахисту. Українські фахівці поділилися своїми напрацюваннями з канадськими колегами і недавно провели перші консультації з питань інформаційного захисту.

Німецькі колеги також поділилися власним досвідом, організували стажування співробітників Департаменту кіберполіції Національної поліції України в відділі Федерального підрозділу кримінальної поліції Німеччини. Крім цього Федеральне відомство кримінальної поліції Німеччини передало експертному центру МВС України сучасне обладнання, необхідне для проведення ДНК-аналізів.

«Ми вже маємо давні і плідні робочі стосунки з нашими колегами з кримінальної поліції Німеччини в боротьбі з кіберзлочинністю і готові до подальшої співпраці. Ми розуміємо всі загрози і ризики, з якими стикається Німеччина. Зараз актуальним для ФРН є протидія «фейкньюз» та гібридній пропаганді в мережі Інтернет, метою якої є надання впливу на політичну ситуацію в країні. Також велика ймовірність виникнення кібератак під час виборів до Бундестагу восени цього року. Ми високо цінуємо вашу підтримку і готові вам допомагати – ділитися своїм досвідом і оперативно надавати всю необхідну оперативну інформацію, яка сприятиме викриттю та припиненню злочинної діяльності», – зазначив Арсен Аваков.

За його словами, в Нацполіції велика увага приділяється блоку кримінальної поліції і слідству. Розпочато реформування цих підрозділів – планується створити універсальну службу детективів, що об’єднує в собі функції оперативних і слідчих підрозділів.

«Найближчим часом відбудеться ще одна зустріч керівництва МВС, Національної поліції України та Федерального відомства кримінальної поліції Німеччини, на якій обговорять спільну стратегію дій і подальшу співпрацю кримінальної та кіберполіції обох країн. По досягненню домовленості – буде підписано Угоду про співробітництво», – повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.