Арсен Аваков: Україна та Італія проведуть upgrade бази договорів про співпрацю в правоохоронній сфері

Сьогодні, 22 березня, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Італійської Республіки в Україні Давида Ла Чечілія. Сторони дійшли згоди поновити договірну базу про співпрацю між країнами.

В даний час діють кілька договорів, в тому числі, про співпрацю в сфері протидії незаконній торгівлі наркотиками і психотропними препаратами та про боротьбу з організованою злочинністю.

На зустрічі з послом Італії, глава МВС ініціював розробку проекту Угоди між Урядом України та Урядом Італійської Республіки про співробітництво в сфері безпеки.

«Ми розраховуємо на продовження конструктивного співробітництва та активну підтримку зусиль України в реформуванні громадянського сектора безпеки з боку Республіки Італії. Італія відіграє важливу роль в загальноєвропейській системі протидії організованій злочинності. Саме тому, з урахуванням сучасних викликів і загроз, вважаю за доцільне посилення двостороннього формату взаємодії», – зазначив міністр.

Під час зустрічі, Арсен Аваков та Давида Ла Чечілія також обговорили принципову важливість чесних і прозорих виборів, позицію і межі відповідальності МВС в цьому процесі.

Арсен Аваков окреслив головну мету МВС: «Забезпечення справедливості і прозорості виборчого процесу – наше головне завдання. Законність в день виборів охоронятимуть понад 134 тис. правоохоронців системи МВС. Ми готові до будь-яких викликів і не допустимо провокацій на виборчих дільницях під час голосування».

Довідка:

Давіде Ла Чечілія народився в Римі в 1961 році. Закінчив Римський університет за спеціальністю політологія. У 1989 році почав свою дипломатичну кар’єру в Державному секретаріаті. У 1992 році був першим віце-консулом в Гонконгу. У 1996 році – першим секретарем в Лондоні.

У 1999 році, повернувшись в Рим, він був призначений на посаду начальника Генерального секретаріату. З 2001 по 2005 рік очолював торгово-економічний відділ посольства Італії в Токіо, а потім, до 2009 року обіймав посаду заступника голови місії в Тель-Авіві.

З 2009 по 2013 рік працював в Римі, спочатку на посаді начальника відділу країн Близького Сходу, а згодом – координатором миротворчого процесу на Близькому Сході. У 2011 році отримав ранг повноважного Міністра. З 2013 року працював генконсулом в Єрусалимі.