Арсен Аваков: Україна та Італія посилюють співпрацю у сфері боротьби з транснаціональною злочинністю

Про це міністр внутрішніх справ України повідомив за підсумками зустрічі з міністром внутрішніх справ Італійської Республіки Лучаною Ламорджезе в Римі сьогодні, 5 серпня.

Сторони обговорили посилення співпраці між двома країнами, зокрема, в питаннях захисту від кіберзагроз, боротьби з транснаціональною злочинністю, і нелегальною міграцією.

«У лютому цього року, за спільною ініціативою українських і італійських правоохоронців, в рамках Європолу, розпочала роботу спільна міждержавна оперативна група «МОРЕ». Вже зараз ми бачимо результати її діяльності. Якщо у 2018 році за участь у переправленні нелегальних мігрантів було затримано 88 українців, то в 2019 році таких затримань було 53, а в 2020-м ще менше – 10. Зусиллям міжнародних спільних слідчих груп ми будемо проводити комплекс розвідувальних і попереджувальних заходів із блокування таких кримінальних проступків», – заявив Арсен Аваков.

Глава МВС України також подякував за чітку позицію Італії стосовно італійських найманців, які воюють на боці російських незаконних збройних формувань на сході України:

«Вдячний Республіці Італія за послідовну позицію щодо територіальної цілісності і суверенітету України. Вже троє італійців отримали реальні терміни ув’язнення за участь в проросійських незаконних збройних формуваннях на Донбасі. Крім цього, за нашою інформацією, в таких НЗФ брали участь більше 20 громадян Італії. Сподіваюся, справедливий вирок отримають й інші учасники терористичних організацій, незалежно від країни перебування».

Арсен Аваков наголосив на неприпустимості діяльності так званих представництв «ДНР / ЛНР» на території Італійської Республіки.

За його словами, такі громадські організації, які не мають і не можуть мати ніякого офіційного дипломатичного статусу, можуть бути притягнуті до незаконної і терористичної діяльності. Зокрема, до вербування радикальних бойовиків для участі в НЗФ на тимчасово окупованих територіях.

Під час зустрічі сторони домовилися про обмін досвідом між українськими та італійськими правоохоронцями.

«Сьогодні ми обговорили спільне навчання і стажування наших поліцейських в Італії. Крім того, ми готові поділитися з італійськими колегами досвідом роботи поліції діалогу, боротьби з домашнім насильством і протидії поширенню наркотиків через інтернет», – зазначив Арсен Аваков.

Він також додав, що Україна делегує в посольство в Італії представника МВС. Це посилить і розширить співпрацю між країнами в рамках боротьби з організованою злочинністю, наркотрафіком та незаконною міграцією.

У свою чергу, представники МВС Республіки Італія позитивно оцінили рішення щодо призначення Арсена Авакова Главою української частини Українсько-Італійської робочої групи і висловили надію на подальше поглиблення співпраці.

Лучана Ламорджезе подякувала лікарям системи МВС, які допомагали італійським колегам в боротьбі з COVID-19.