Арсен Аваков: Україна та Італія підпишуть Меморандум про взаємодію служб з надзвичайних ситуацій

Про це сьогодні, 5 серпня, заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час зустрічі з керівником Національного штабу з протидії COVID-19, главою Державної служби з питань захисту населення Анджелой Борреллі.

Сторони обговорили методи та алгоритми роботи італійського координаційного штабу з локалізації та ліквідації COVID-19, а також подальші кроки з реагування на поширення коронавірусної інфекції.

«Для підрозділів МВС досвід італійських колег у заходах, спрямованих на протидію поширенню COVID-19, є надзвичайно важливим. Адже Італія змогла подолати пік захворюваності, незважаючи на велику кількість інфікованих – понад 240 тис. хворих і 300 тис. померлих – зокрема, силами правоохоронців і волонтерів», – зазначив Арсен Аваков.

Для України цікава практика, коли до ліквідації надзвичайних ситуацій, в даному випадку протидії хворобі, залучають волонтерів. За словами італійських колег, більше 1 мільйона чоловік були залучені до ліквідації наслідків COVID-19 і карантину.

«Сьогодні з метою ліквідації поширення COVID-19 залучено 35 тис. карабінерів. Завдяки цьому нам вдалося знизити кількість хворих від 100 до 300 осіб на день. Італійський уряд продовжив обмежувальні заходи до жовтня», – сказала Анджела Борреллі.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що в Україні щодня на боротьбу з COVID-19 виходять 14 тис. правоохоронців – поліція, гвардійці і рятувальники.

Також під час зустрічі сторони обговорили подальші кроки італійського уряду з відновлення навчання в школах і масових заходів.

Очікується, що вже з вересня почнуть роботу всі італійські навчальні заклади. Головне – соціальна дистанція, наявність дезінфекторів та засобів захисту.

Окремо українська делегація ознайомилася з ситуаційними центрами з управління спецавіації і засобами гасіння пожеж, пошуку і порятунку, контролю надводної ситуації, управління кораблями служб з надзвичайних ситуацій і ліквідації НС на воді.