Арсен Аваков: Україна та Італія готують нову Угоду про взаємне визнання та обмін посвідчень водія

Уже в червні 2021 року Співголова українсько-італійської міждержавної урядової комісії, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков обговорять нову Угоду про взаємне визнання водійських посвідчень на зустрічі з міністром закордонних справ Італійської Республіки Луїджі Ді Майо.

На даному етапі МВС України та Міністерство інфраструктури Італії завершують узгодження нової редакції Угоди, яке забезпечить гарантування прав громадян обох держав на спрощену конвертацію (обмін) національних посвідчень.

Перше Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Італійської Республіки про взаємне визнання та обмін посвідчень водія було підписано в 2015 році. Метою підписання документа було спрощення процедури конвертації національних посвідчень, перш за все для громадян України, які постійно або тимчасово проживають в Італії, без повторної здачі ними теоретичних і практичних іспитів і сплати досить високих грошових зборів.

Згідно з усталеною практикою, термін дії угод такого характеру з державами, які не є членами ЄС, – 5 років. В прикінцевих положеннях документа, підписаного в 2015 році є пункт, який передбачає «продовження терміну дії цієї Угоди, з метою уникнення, навіть тимчасового, припинення обміну водійських посвідчень».

За даними Головного сервісного центру МВС України, за період дії Угоди було здійснено обмін 81 водійського посвідчення громадянами Італії, які живуть в Україні. Отримано та оброблено близько 16400 запитів щодо обміну національних посвідчень громадянами України в Італії.