Арсен Аваков: Україна та Франція уклали 4 інвестиційних договори на € 1,3 млрд

Сьогодні, 13 травня, Уряд України та Уряд Французької Республіки уклали чотири рамкових угоди щодо підтримки проектів :

  • спільного виробництва 370 висотних драбин для інженерно-рятувальних комплексів ДСНС України;
  • постачання 130 локомотивів для АТ «Українська залізниця»;
  • реконструкції об’єктів водопостачання в Луганській обл. та м.Києві, завдяки якій якісну питну воду отримають понад 4 млн. українців.

Масштабні програми стали результатом роботи Змішаної українсько-французької комісії з економічного співробітництва, співголовами якої є міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков і міністр економіки, фінансів і відновлення Французької Республіки Бруно Ле Мер.

Підписання відбулося в Кабінеті міністрів України в рамках офіційного візиту Міністра економіки та фінансів Франції Бруно Ле Мера.

Сторони підписали угоди, які передбачають реалізацію проектів:

  • Поставка 130 електровозів компанією «Alstom» на загальну суму 882,5 млн. євро для АТ «Українська залізниця». Рівень локалізації виробництва складе 35%. Очікується створення 7000 нових робочих місць.
  • Спільне виробництво 370 одиниць машин-підйомників для роботи рятувальників на висоті, яких критично не вистачає для потреб ДСНС. Загальна сума проекту 300 млн. євро. Цей проект повинен стати основою в оновленні пожежної техніки для гасіння пожеж і порятунку людей у ​​висотних будівлях.
  • Поліпшення водопостачання в Луганській області на суму 70 млн. євро. Доступ до якісної питної води отримають жителі більше 20 міст і селищ.
  • Реконструкція об’єктів водопостачання в м.Києві на суму 70 млн. євро. Реалізація проекту дозволить поліпшити якість питної води в столиці для більше 25% її жителів.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що в 2020 році Президент України затвердив нову Стратегію національної безпеки України, в якій позначені 10 основних пріоритетів подальшого розвитку. Французька Республіка в цьому документі визначена одним із стратегічних партнерів.

«Сьогодні ми відкриваємо нову сторінку двостороннього співробітництва між нашими країнами. Ми вдячні нашим французьким колегам і друзям, які надають велику допомогу Україні. Особливо я хотів би подякувати Посольству Франції в Україні та міністру економіки, фінансів і відновлення Французької Республіки Брюно ле Меру», – сказав Денис Шмигаль.

Арсен Аваков, як співголова Змішаної українсько-французької міжурядової комісії, від імені уряду України підписав дві угоди: про спільне виробництво 370 одиниць комплексних машин-підйомників для роботи рятувальників і проект по будівництву ефективної системи водопостачання в Києві.

«Підписані документи мають величезне значення для стратегічного розвитку промисловості. Всі проекти передбачають локалізацію виробництва на українських підприємствах до 35%. Це дасть нові робочі місця, досвід міжнародної кооперації і можливість впровадити сучасні світові технології», – підкреслив глава МВС Арсен Аваков.

Зі своєї сторони Міністр економіки, фінансів і відновлення Французької Республіки Бруно Ле Мер зазначив, що Франція, разом із Президентом Еммануелем Макрона, зробила свій вибір на користь України. Україна має значний економічний потенціал і можливості. Він додав, що у Франції і України багато спільного для того, аби разом працювати на благо майбутнього.

Довідка:

1.«Рамковий договір між Урядом України та Урядом Французької Республіки щодо офіційної підтримки посилення захисту населення, територій та навколишнього природного середовища України від надзвичайних ситуацій».

Мета проекту: оновлення парку пожежно-рятувальних автомобілів із драбинами для ДСНС України.

Спільне виробництво 370 висотних драбин для пожежних автомобілів Echelles Riffaud (200 сходів висотою підйому до 33 метрів, 170 сходів висотою підйому до 42 метрів).

2. «Рамковий договір між Урядом України та Урядом Французької Республіки з підтримки фінансування проекту з поліпшення постачання питної води в Луганській області».

Проект з модернізації західної фільтрувальної станції КП «Попаснянський районний водоканал» Луганської області. Попаснянський водоканал – об’єкт критичної інфраструктури, що забезпечує поставку питної води на тимчасово окуповану територію Луганської області.

Мета проекту: забезпечення більше 1 млн українців якісною питною водою.

3. «Рамковий договір між Урядом України та Урядом Французької Республіки з офіційної підтримки проекту поліпшення водопостачання в місті Києві».

Реконструкція системи водопостачання Дніпровської і Деснянської водопровідних станцій (Київводоканал) в м.Києві з використанням технології попередження гідравлічних ударів. Реконструкція Деснянської водопровідної станції з використанням технології очищення промивних вод реконструкції двох водоводів (по 7,6 км кожна) і системою контролю втрат води.

Мета проекту: забезпечення більш 3 мільйонів українців якісною питною водою.

4. «Рамковий договір між Урядом України та Урядом Французької Республіки з офіційної підтримки оновлення парку вантажних електричних локомотивів Акціонерного товариства «Українська залізниця».

Поставка електричних локомотивів компанії «Alstom» з частковою локалізацією їх виробництва і технічного обслуговування в Україні. Очікується 130 електровозів: 80 двосистемних, 50 односистемних машин.