Арсен Аваков: Україна ще кілька місяців буде жити в режимі «м’яких кроків» виходу з карантину

Сьогодні, 21 травня, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що ще кілька місяців, поки в Україні не буде вакцини і протоколів лікування, які гарантують в 99,9% випадків одужання хворих на коронавірус COVID-19, українці повинні виходити з карантину обережно.

«Україна виходить із ситуації з коронавірусною інфекцією гідно, тому що ми вчасно прийняли правильні заходи і ввели карантин. Також треба подякувати тим, хто тримає дисципліну, і медикам. З 25 травня будуть подальші послаблення карантину. Ще послаблення будуть з 1 червня, але в цілому кілька місяців ми будемо жити в режимі «м’яких кроків». Поки у нас не буде вакцини і чіткого протоколу лікування, ми повинні бути дуже обережними», – сказав Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ наголосив, що поступово відкриваються пункти пропуску на кордонах з ЄС. Було прийнято рішення про відкриття 66 пунктів пропуску на кордоні з Республікою Польща, Угорщиною, Словаччиною, Румунією та Республікою Молдова.

«У нас двосторонні відносини з нашими партнерами, і ми дивимося, які там правила, і крок за кроком відкриваємо пункти пропуску. Але зараз їхати в Румунію чи Польщу може тільки той, хто має паспорт цієї країни або посвідку на проживання. Ми очікуємо, що цей режим зміниться десь в середині липня і ми зможемо відновитися в повному обсязі», – зазначив Арсен Аваков.