Арсен Аваков: Україна пишається героями, які служать своєму народу в лавах МВС!

Сьогодні, 11 травня, міністр внутрішніх справ вручив 54 державні нагороди кращим працівникам правоохоронної системи і подякував їм за мужність і героїзм, проявлені під час служби державі.

«Шановні рядові і офіцери, нацгвардійці, поліцейські, прикордонники і рятувальники, сьогодні маю честь від імені України і всього народу вручити вам державні нагороди. Хочу привітати вас і подякувати кожному з вас. Слава вам і слава Україні!»- заявив Арсен Аваков.

За доблесть, честь і мужність, проявлені під час служби 54 співробітника системи МВС отримали державні нагороди та відомчі відзнаки.

За подвиги під час несення служби в зоні ООС (АТО) троє співробітників системи МВС отримали орден «За мужність» III ступеня: рятувальник старший лейтенант Сергій Денисюк, гвардійці в/ч 3035 прапорщик Сергій Лиманець і старший сержант Олександр Пітюренко. Медаллю «За бездоганну службу» III ступеня нагороджений прапорщик служби цивільного захисту Олег Грибовський.

Медаль «За врятоване життя» отримала лейтенант львівської поліції Наталія Пилипа. Поліцейська переконала військовослужбовця, який мав намір покінчити життя самогубством, не робити цього і надала психологічну допомогу.

Арсен Аваков подякував за службу всіх співробітників, а також побажав – не сходити з наміченого курсу та залишатися прикладом для всіх.

Довідка:

Орденом «За мужність» III ступеня нагороджений прапорщик Лиманець Сергій Ростиславович, технік в/ч 3035 Національної гвардії України. У січні 2015 року брав участь в обороні Дебальцеве. У лютому 2015 під час відбиття нападу прапорщик Лиманець здійснював прикриття особового складу, вів прицільний вогонь по противнику, допомагав врятувати підбиту техніку і надавав допомогу пораненим бійцям. 15 квітня 2015 в м. Широкино допоміг запобігти проникненню ворога на позиції НГУ. У березні 2017 поблизу населеного пункту Докучаєвськ під час численних обстрілів з боку незаконних збройних формувань евакуював пораненого снайпера і надав йому першу медичну допомогу. У вересні 2017 року прапорщик Лиманець поблизу Мар’їнки разом зі своїм розрахунком знищив ворожу бойову машину піхоти противника.

Орденом «За мужність» III ступеня нагороджений старший сержант Пітюренко Олександр Миколайович, заступник командира взводу в/ч 3035 НГУ. 6 червня 2016 року, виконуючи завдання з ліквідації вогневих точок противника, отримав важке поранення від вибуху міни. На початку червня 2018 року в районі н.п. Луганське Донецької області старший сержант обладнав приховану вогневу позицію. З метою контрнаступу ворога, сержант Пітюренко пострілом зі снайперського комплексу знищив військовий автомобіль і особовий склад ворога. Протягом доби, не залишаючи своєї бойової позиції, разом з підлеглими не давав можливості противнику евакуювати підбиту техніку.

Медаль «За бездоганну службу» III ступеня отримав прапорщик служби цивільного захисту Грибовський Олег Броніславович, старший сапер Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області. З 27 вересня по 12 жовтня 2017 року складі зведеного піротехнічного загону виконував роботи з розмінування та очищення територій, забруднених вибухонебезпечними предметами в результаті виникнення надзвичайної ситуації на 48 арсеналі Збройних Сил України (в/ч А-1119 м. Калинівка Вінницької області). Протягом виконання поставлених завдань групою піротехнічних робіт аварійно-рятувальної частини було виявлено, вилучено та транспортовано до місця сортування 1437 вибухонебезпечних предметів.

Медаль «За врятоване життя» – лейтенант поліції Пилипа Наталія Євгенівна, інспектор управління патрульної поліції у Львівській області. 28 серпня 2018 року біля 22.10 надійшло повідомлення про те, що на даху будівлі в місті Львів знаходиться особа, яка намагається вчинити самогубство, а саме стрибнути з даху будинку. Інспектор встановила всі деталі події, переконала громадянина не вчиняти самогубство і надала йому допомогу.