Арсен Аваков: Україна отримає вертольоти-трансформери Airbus Н-145 з сучасною авіонікою

Конфігурацію вертольотів Airbus Н-145 можна змінити під конкретну задачу всього за 40 хвилин, крім того, вони оснащені сучасною авіонікою, яка працює при температурному режимі від -40C до + 50С.
Про це сьогодні, 10 грудня, повідомив глава МВС під час робочої поїздки в Мюнхен, Німеччина. «Система авіаційної безпеки України, яку ми зараз формуємо, буде поповнена 55 вертольотами і запрацює повною мірою в 2021 році. В тому числі, вже через рік, авіапарк відомства поповниться машинами Н-145, що мають сучасну авіоніку, що здатна працювати в режимі від -40C до + 50С. Вертоліт може перебувати в повітрі в нерухомому стані до 30 хвилин. Кожна з цих машин, по суті, конструктор, який може бути переоснащено під конкретну задачу: медична функція, рятувальна, ведення спостереження або доставка спецназівців. Змінити конфігурацію вертольота під конкретну задачу можна всього за 40 хвилин», – додав Арсен Аваков. Міністр внутрішніх справ проінспектував збірку вертольотів Н-145 для України на заводі в Мюнхені: «Ми тут говоримо про деталі, комплектації і модифікації, які необхідні для України. Всі ці вертольоти будуть виконувати у нас в країні ті ж функції, що і в Німеччині, і у Франції: пошук злочинців, рятувальні операції, операції в горах і на воді, а також контроль кордону, особливо в зонах мало доступних для звичайних підрозділів, наприклад в Чорнобильській зоні або зоні контролю з РФ». Відзначимо, що вертольоти Airbus Н-145 особливо ефективні під час поліцейських місій з пошуку злочинців та зниклих безвісти, так як вони оснащені інфрачервоними камерами, що дозволяють здійснювати пошуки в темний час доби.
За рахунок сучасного обладнання вертольота, пілот може не турбуватися про технічні питання і повністю сконцентруватися на виконанні поставленого завдання.
«До поставки перших вертольотів Airbus Н 225 з Марселю лічені дні … А ми сьогодні з командою допрацьовуємо в Баварії 2-й сегмент поставки, легкі вертольоти Н-145. Найсучасніше і краще, що є в світі – для України! Це навколо мене – чорне нутро суперсімулятора для пілотів на заводі Airbus в Даунверте🚁», – зазначив Арсен Аваков.