Арсен Аваков: Україна і Великобританія вводять спрощену процедуру обміну національних посвідчень водія

Сьогодні, 20 травня, вступає в силу документ «The Driving Licences Order 2021», згідно з яким кожен громадянин України, який проживає у Великобританії на законних підставах, зможе обміняти своє водійське посвідчення на аналогічний документ Великобританії без складання іспитів. Про це написав на своїй сторінці в Twitter міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Відповідно до Акту «The Driving Licences (Exchangeable Licences) Order 2021» Україна відтепер включена в перелік так званих «визначених країн» (англ. «Designated countries»).

«Відтепер кожен громадянин України, який проживає у Великобританії на законних підставах, зможе обміняти своє українське водійське посвідчення певних категорій на британський аналог без необхідності отримання тимчасового британського водійського посвідчення, а також складання теоретичного і практичного іспитів. Найближчим часом введемо аналогічні умови для британських водіїв в Україні», – сказав Арсен Аваков.

Варто зазначити, що цей Акт – результат майже п’ятирічної плідної роботи Міністерства внутрішніх справ України і Міністерства закордонних справ України з британськими колегами з оцінки відповідності стандартів підготовки водіїв в обох країнах.

Впровадження зазначеної процедури створить сприятливі умови для громадян України, які проживають у Великобританії, і дозволить зберегти фінансові ресурси і час.

З моменту переїзду до Великобританії і протягом 12 місяців дозволяється керувати автомобілем на підставі українського водійського посвідчення без необхідності його обміну. Після цього терміну водієві необхідно обміняти своє посвідчення.

Процедура обміну може бути застосована як до, так і після закінчення зазначеного терміну.

Відзначимо, Міністерство внутрішніх справ України у співпраці з Міністерством закордонних справ уже розпочало роботу над запровадженням аналогічних умов обміну водійських посвідчень громадян Великобританії, які проживають в нашій країні.