Арсен Аваков: Україна і Туреччина поглиблюють співпрацю в боротьбі з тероризмом і організованою злочинністю

Про це йшлося сьогодні, 21 вересня, під час зустрічі міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова з міністром внутрішніх справ Турецької Республіки Сулейманом Сойлу в Стамбулі.

«Коли мова йде про тероризм, ми повинні діяти спільно, швидко і злагоджено. Тільки так можна протистояти цим загрозам на регіональному і національному рівнях», – сказав Арсен Аваков.
Під час зустрічі сторони обговорили важливість співпраці України з Туреччиною в боротьбі з організованою злочинністю і «злодіями в законі». Важливо, що в цьому питанні у обох сторін спільне бачення: тут потрібні тільки жорсткі кроки.

Сулейман Сойлу підкреслив, що Туреччина готова співпрацювати з Україною в боротьбі з тероризмом на всіх рівнях.

«Туреччина направила нам 28 запитів щодо розшуку злочинців – громадян Турецької Республіки. Ми відповіли на всі. Крім того, ми направили 23 запити щодо осіб, підозрюваних в тероризмі, 31 – в шахрайстві і 36 – в контрабанді. Стосовно всіх осіб правоохоронці взаємодіяли через канали Інтерполу. Туреччина передала нам двох громадян, яких розшукувала поліція України. Двох підозрюваних у тероризмі ми передали Туреччині. Ще одна людина чекає екстрадиції», – відзначили представники МВС України.

Сторони також домовилися про взаємне визнання водійських посвідчень обома країнами. «Сподіваюся, відповідну угоду буде підписано найближчим часом», – додав Арсен Аваков.
Сулейман Сойлу окремо підкреслив, що Турецька Республіка не визнає анексії Криму і підтримує цілісність України: «Ми не визнаємо незаконної анексії Криму і разом з вами ми будемо і надалі підтримувати кримських татар. Територіальна цілісність України – одне з найважливіших, навіть ключових питань. Раніше ми вже обговорювали тему Донбасу, і хочу ще раз підкреслити, що ми готові внести свій вклад і допомогти в цьому питанні, чим зможемо», – сказав Сулейман Сойлу.

Нагадаємо, під час візиту до Туреччини у вересні 2018 року Арсен Аваков і Сулейман Сойлу підписали декларацію про співпрацю в боротьбі з тероризмом, транснаціональною злочинністю і кіберзагрозами. Також МВС і берегова охорона Туреччини домовилися спільно патрулювати Чорне море.

Крім цього, Україна активно продовжує роботу в рамках контактної групи по боротьбі з транснаціональною злочинністю, створеної чотирма країнами – Україною, Туреччиною, Азербайджаном та Грузією.