Арсен Аваков: Україна і США поглиблюють співробітництво в сфері протидії міжнародній наркоторгівлі

Сьогодні, 3 грудня, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор обговорили спільну стратегію протидії наркозлочинності
На зустрічі також були присутні заступники міністра Антон Геращенко, Олександр Гогілашвілі та глава Нацполіції Ігор Клименко.

«З паном Тейлором обговорили спільну протидію міжнародній наркоторгівлі, зокрема, продаж наркотиків і психотропних речовин в Інтернеті з використанням цифрових платіжних систем і криптовалюта. Це нові виклики і для нас дуже важлива співпраця з іноземними правоохоронними органами для збору електронних доказів. Будемо і надалі поглиблювати співпрацю з США», – зазначив Арсен Аваков.

У свою чергу, Вільям Тейлор зазначив, що Держдеп готовий підтримувати Україну в протидії наркозлочинності.

«Ця проблема, турбує обидві наші країни. Однак ми маємо спільні серйозні досягнення за останні кілька років. Держдеп готовий підтримати послідовні кроки реформування правоохоронних органів, надавати технічну та консультативну допомогу», – сказав Вільям Тейлор.

Варто відзначити, що Бюро з міжнародних питань у сфері боротьби з незаконним обігом наркотиків Держдепу США постійно допомагає нашим поліцейським проходити навчання за кордоном. Крім того міжнародні експерти проводять тренінги в Україні.

Нагадаємо, 13 червня 2018, Нацполіція України та Адміністрація по боротьбі з наркотиками Мін’юсту США підписали Меморандум про співпрацю, який спрямований на активізацію обміну інформацією між країнами, проведенні спеціальних заходів щодо попередження та викриття незаконних фінансових потоків, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків.