Арсен Аваков: Укомплектована 13-ма оперативно-рятувальними автомобілями швидкого реагування на надзвичайні події. ДСНС України – міцнішаємо!

Спецтранспорт мобільного оперативної групи призначений для перевезення особового складу і його роботи в районі виникнення надзвичайної ситуації. Про це повідомив міністр внутрішніх справ під час спеціальних навчань підрозділів ДСНС «Київське море – 2017».

Автомобіль створений на базі транспортного засобу FordTransit. У машині встановлені сучасні засоби зв’язку та телекомунікаційне – інформаційне устаткування, що забезпечує підключення до відомчої телефонної мережі, системи відеоконференцзв’язку та локально-обчислювальної мережі (10 робочих місць), передбачений радіообмін.

«Дане технічне оснащення автомобіля дає можливість координувати дії залучених сил при ліквідації надзвичайної ситуації та забезпечувати передачу оперативної інформації до Державного центру управління з надзвичайних ситуацій, а також керівництву служби. Укомплектувалися 13-ма оперативно-рятувальними автомобілями швидкого реагування на надзвичайні події. Держава і надалі приділятиме особливу увагу оснащеності служби якісної і сучасної технікою, новими технологіями», – заявив глава правоохоронного відомства Арсен Аваков.

Салон автомобіля обладнаний місцями для повноцінної роботи оперативної групи (6 осіб).

У комплектацію автомобіля входить спеціальне спорядження та обладнання необхідне для роботи в умовах можливого радіаційного або хімічного ураження, а також в зоні проведення антитерористичної операції:

– індивідуальний дозиметр ДКГ – 21;

– прилад радіаційної розвідки ТЕРРА;

– переносний газоаналізатор ДОЗОР;

– респіратор;

– фільтруючий протигаз;

– костюм захисний Л1;

– шолом кулезахисний ЗШМ 2;

– бронежилет модуль 4С класу 4.

Для проведення розвідки в районі виникнення надзвичайної ситуації автомобіль укомплектований безпілотним літальним апаратом – квадрокоптер (DJI Phantom 4). Також для забезпечення безперебійної роботи можливе підключення до зовнішніх джерел живлення генератора або стаціонарної електричної мережі.