Арсен Аваков: У Волинській області почали роботу групи швидкого реагування патрульної поліції

Територію регіону патрулюватимуть 38 груп швидкого реагування, які нестимуть чергування в цілодобовому режимі – 4 зміни по 12 годин кожна. Всього у складі підрозділів реагування – 508 співробітників.

Волинська область – п’ята, після Київської, Львівської, Харківської та Хмельницької, де реалізується стратегія створення нової поліцейської системи сервісу і безпеки в сільській місцевості і для невеликих міст і селищ.

Кожна група складається з двох поліцейських. Автомобілі яких оснащені сучасними засобами зв’язку, в тому числі – планшетними ПК. З їх допомогою співробітники можуть оперативно отримувати інформацію з електронних баз даних Нацполіції і МВС.

Вся інформація про правопорушення на території обслуговування надходить керівнику зміни реагування патрульної поліції відділу або відділення поліції. На інтерактивній карті в онлайн режимі відображається дислокація нарядів поліції, завдяки чому начальник зміни має можливість максимально швидко направити найближчий наряд на виклик.

«Як показала практика в областях, де вже запрацювала нова система – впровадження груп реагування набагато скоротився час прибуття поліції на виклик – в містах з 15-20 хвилин до 7, а в селі – від 1-2 годин до 20 хвилин. Як наслідок – підвищилася ефективність роботи на місці події і кількість правопорушень, розкритих «по гарячих слідах»», – повідомив глава МВС.

Крім того, патрульні поліцейські будуть виконувати частину функцій, які раніше були закріплені за дільничними інспекторами, співробітниками поліції у справах дітей, а також забезпечувати безпеку дорожнього руху.

Так, патрульні будуть проводити профілактичну роботу з особами, які перебувають на адміністративному обліку, надавати допомогу населенню, здійснювати ювенальну превенції і комунікацію з територіальними громадами.

«Подібна універсалізація дозволить максимально наблизити поліцейський сервіс до населення і надати всю можливу допомогу в складних ситуаціях. Разом з тим, найважливішим показником ефективності роботи поліції стало підвищення довіри населення – кількість звернень зросла на 40-50 відсотків. Люди бачили результат і вірили, що отримають допомогу!» – зазначив Арсен Аваков.

Сьогодні ж на Волині оголошено конкурсний набір на службу в поліцію. Під час конкурсу відбиратимуться кандидати на 60 вакансій: 15 слідчих і 45 дільничних офіцерів поліції. Відбір буде проходити з 2 по 31 серпня в три етапи. Перший – тестування, потім фізична підготовка і співбесіда.

«Запрошуємо кандидатів – кваліфікаційні вимоги – на сайті Нацполіції. Давайте міняти країну разом! Крок за кроком ведемо реформу!» – підкреслив Міністр внутрішніх справ.