Арсен Аваков: У справі про вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк можуть бути пред’явлені нові підозри

Міністр внутрішніх справ України під час брифінгу для журналістів на конференції з питань реформ в Україні (Ukraine Reform Conference) в Торонто (Канада), прокоментував хід розслідування нападу на Катерину Гандзюк. Глава відомства повідомив, що п’ятеро обвинувачених в організації та скоєнні злочину вже засуджені ТА отримали від 3 до 6,5 років позбавлення волі. Крім того, правоохоронці розшукують ще одного підозрюваного, який за даними слідства ховається в одній з країн ЄС.

Нагадаємо, 31 липня 2018 року в Херсоні стався напад на активістку Катерину Гандзюк. Нападник облив потерпілу концентрованою сірчаною кислотою, в результаті чого вона отримала опіки 30% тіла і померла 4 листопада 2018 року в столичній клініці від наслідків отриманих травм.

«Коріння цього вбивства – масштабна системна корупція в керівництві Херсонської області. У МВС зараз не йде слідство, але відомо про причетність ще двох людей. Це глава обласної ради і помічник народного депутата. Припускаю, що це не остання підозра в справі», – сказав Арсен Аваков.

Глава МВС також зазначив, що терміни покарання, які виніс суд обвинуваченим в нападі на Гандзюк – несумісні з їх вчинком.

«Їм обрано від 3 до 6,5 років позбавлення волі. Цього на наш погляд, м’яко кажучи, недостатньо. Це демотивація і поліцейських, і слідчих, і суспільства. Повинен бути баланс між поліцейськими силами, прокурорським реагуванням і судовою системою. Зараз цього балансу немає», – сказав Арсен Аваков.

При цьому він додав, що показники України за кількістю вбивств, нападів на людей або викрадень автомобілів краще, ніж у деяких розвинених країнах. Кількість злочинів в Україні поступово знижується. Це відбувається завдяки щоденній роботі поліції.