Арсен Аваков: у правоохоронців є контакт з людиною, які захопили заручників. Ведемо переговори

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зазначив, що зараз із заручниками все добре. Про це він заявив під час спілкування з журналістами в Луцьку.«У нас є контакт з особою, що захопили заручників. Ми з ним розмовляємо, переговори йдуть. Із заручниками все в порядку. Ми сподіваємося, що зможемо вирішити питання найближчим часом», – підкреслив Арсен Аваков.

Глава МВС додав, що правоохоронці контактували з родичами і друзями людини, яка захопила заручників.

«Ми зробимо все, щоб вирішити цю ситуацію. Працює спеціальна група», – додав міністр.

Як повідомлялося раніше, поліцейські допомагають співробітникам Служби безпеки України при проведенні спецоперації СБУ “Бумеранг” зі звільнення заручників, забезпечуючи правопорядок на місці надзвичайної події.

Крім того, вибухотехніки ГУНП у Волинській області знешкодили одну гранату, яку викинув зловмисник – він викинув її з автобуса, але не вирвавши чеку, тому граната не вибухнула.У 15-20 зловмисник викинув з автобуса невстановлений предмет, який вибухнув. Постраждалих немає.

Співробітники СБУ підняли над місцем події безпілотний літальний апарат, в сторону якого терорист зробив кілька пострілів з вогнепальної зброї.Особистість загарбника встановлена, це – 44-річний житель Рівненської області. Уродженець Оренбурзькій області Російської Федерації. За даними Нацполіції, має дві судимості і в цілому близько 10 років відбував покарання у вигляді позбавлення волі у виправних установах за тяжкі злочини: в 1994 році ̶ передбачені ч. 2 ст.142 (Розбій); ч. 2 ст. 143  (Шахрайство); ч. 2 ст. 144  (Вимагання); ч. 1 і ч. 3 ст. 222  (Незаконне носіння, зберігання, придбання, виготовлення і збут вогнепальної або холодної зброї, бойових припасів і вибухових речовин); в 2005 році  ̶    ч. 1 ст. 222 (Шахрайство з фінансовими ресурсами); ст. 257 (Бандитизм);  ч. 4 ст. 189 (Вимагання); ч. 1  ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).

Крім того, Департамент карного розшуку НПУ повідомив, що терорист знаходився на психіатричному лікуванні.