Арсен Аваков: У МВС розпочато роботу над планом заходів з деокупації тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей

Під час засідання з головами центральних органів виконавчої влади системи МВС обговорили конкретний поетапний план заходів із підготовки системи МВС до відновлення державного суверенітету України окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях. Міністр внутрішніх справ заявив, що вже влітку план з деокупації Донбасу повинен бути готовий по кожному напрямку діяльності МВС.

«Вже влітку ми повинні мати цей документ на руках. Він буде включати в себе дві частини: підготовчу та практичну. Основна мета плану – звільнення тимчасово окупованих територій, відновлення конституційного ладу України, захист прав і свобод наших громадян», – відмітив Арсен Аваков.

Глава МВС зазначив, що велику роль в його реалізації відіграє інформаційна складова:

«Ми повинні залучати громадськість до обговорення плану та інформувати населення на кожному його етапі».

Робоча група, до якої було залучено фахівців усіх центральних органів виконавчої влади системи МВС, виокремила та сформулювала всі виклики та загрози на тимчасово окупованих територіях. Зокрема, кримінального, соціально-економічного та екологічного характеру, пов’язані з веденням бойових дій, інформаційні, культурні та політичні. І визначила вектори розв’язання цих задач.

Міністр внутрішніх справ наголосив, що всі представники ЦОВВ та робоча група повинні детально опрацювати всі пункти плану та вже найближчим часом подати свої зауваження.

«Ми повинні бути готовими до того, що треба буде прийти на звільнену територію і відразу починати роботу. Кожен із наших підрозділів повинен це розуміти. В нас вже є подібний досвід роботи на таких територіях, і, як показує практика, дуже часто наші фахівці  не лише забезпечують безпеку, а й  допомагають вирішувати побутові проблеми місцевому населенню», – сказав Арсен Аваков.

 

Нагадуємо, у квітні 2018 року Арсен Аваков обнародував своє бачення плану деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Донбасу за Стратегією «Механізму малих кроків». Стратегія передбачає поетапне звільнення окремих районів та міст, встановлення контролю кордону із залученням миротворчої місії «блакитних касок», встановлення державних інституцій, забезпечення безпеки та правопорядку силами Нацполіції та Нацгвардії України, проведення місцевих виборів за українським законодавством, поступове відродження інфраструктури та економіки району у складі України, зростання якості життя. Наступним етапом є віялове масштабування на сусідні райони та населені пункти до повного звільнення та реінтеграції всієї тимчасово окупованої території Донецької та Луганської областей.