Арсен Аваков: У Кремля і «блокадників» Донбасу можуть бути спільні цілі

Відповідні заклики активно поширює на своїх сторінках в соціальних мережах російський телеканал «Звєзда». Міністр внутрішніх справ запевнив, що правоохоронні органи об’єктивно оцінюють ситуацію під час проведення масових заходів і здійснюють адекватні заходи безпеки. Про це під час спілкування з журналістами повідомив глава відомства.

«У діях Кремля і організаторів блокади залізниці на Донбасі можуть бути спільні цілі. Якщо з нашого боку шлях перекривають так звані «патріоти», а з іншого боку його ж підривають терористи, і вони в цьому пориві єдині. Очевидно, цих людей щось об’єднує. Я не буду звинувачувати у всіх бідах нашої країни Москву, але коли сьогодні російський телеканал «Звєзда» публікує на своїх сторінках в соцмережах заклики: «Усі на Майдан! У Києві проходять нові протести», то ці інтенції мені абсолютно очевидні», – повідомив Арсен Аваков.

Глава МВС висловив упевненість, що Уряд зможе знайти вихід з ситуації, що склалася.

«Не дивлячись на внутрішню дестабілізацію в країні, не можна грати на тому, що українські громадяни знаходяться в фрустрації, коли люди роздратовані від важкого життя, невиконаних обіцянок, війни. Всі втомилися. Але це не означає, що хтось, вибудовуючи свою політичну кар’єру, має право на цьому грати», – зазначив Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ прокоментував обурення деяких громадян з приводу встановлення рамок і інших нібито надмірних заходів безпеки:

«Мені лібералові в душі, теж не подобається і здається, що це псує зовнішній вигляд. Однак такими заходами ми намагаємося захистити людей від небезпеки. І я вважаю, що ми робимо правильно. Вилучені у громадян під час вчорашніх заходів в столиці ручна граната, два саморобні вибухові пристрої, саморобний пістолет та холодна зброя – вагомі аргументи, цілком виправдовують посилені заходи безпеки», – підкреслив міністр.

Правоохоронці кожен день відстежують ситуацію і готуються до забезпечення безпеки громадян під час запланованого масового мітингу біля Верховної Ради і маршу правих.

«Ми готові забезпечити безпеку під час масових заходів присвячених Дню пам’яті Героїв Небесної Сотні. Вже обговорили з організаторами питання безпеки, адже це наша спільна відповідальність», – зазначив міністр внутрішніх справ.

Окремо Арсен Аваков відреагував на побоювання з приводу ймовірності перевищення повноважень правоохоронцями:

«Немає підстав переживати, що ми втратимо над собою контроль. Правоохоронці сьогодні – не чиясь приватна армія, вони працюють для безпеки громадян. У нас в країні більше немає «внутрішніх військ Януковича» і «міліції Захарченко». У нас все нормально з усвідомленням і з оцінкою ситуації. У поліції і гвардії зовсім інші люди на місцях. І я пропоную кожному це зрозуміти».