Арсен Аваков: У 2019 авіаційну систему МВС України поповнять п’ять нових вертольотів

Три вертольоти Н-225 отримають рятувальники і нацгвардійці, ще два вертольоти Н-125 будуть передані Авіаційній академії МВС в Кременчуці для навчання пілотів. Про це сьогодні, 17 червня, в Ле-Бурже, Франція, домовилися міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і генеральний директор Airbus Helicopters Брюно Івен.

«З гордістю повідомляю, що ми створюємо власний сучасний навчальний пілотний центр на базі Кременчуцького університету, завдяки достроковій поставці вертольотів, які прибудуть в Україну і будуть задіяні в роботі вже в грудні 2020 року», – сказав Арсен Аваков.

На найбільшому міжнародному авіаційно-космічному салоні «Paris Air Show-2019» голова МВС зустрівся з представниками міжнародних компаній, зокрема з країн Європи, Близького Сходу, Південно-Східної Азії і головне – з представниками стратегічно важливого для України партнера – французької компанії Airbus Helicopters.

Арсен Аваков розповів, що майже рік тому було підписано контракт з Airbus Helicopters на поставку 55 вертольотів для створення Єдиної авіаційної системи безпеки і захисту МВС і вже сьогодні 3 вертольоти Н-225 виконують завдання з цивільного захисту на території України.

«Наші пілоти виконують на новій техніці завдання з порятунку людей. Зокрема, рятувальний вертоліт Н-225 недавно брав участь в ліквідації наслідків страшної повені на заході України», – повідомив міністр.

Арсен Аваков зазначив, що Україна зі свого боку виконала всі зобов’язання по здійсненню попередньої оплати:

«До кінця року ми отримаємо ще 3 вертольоти Н-225, два отримає Державна служба з надзвичайних ситуацій, один – Національна гвардія. Крім того два Н-125 відправляться в Авіаційну академію МВС в Кременчуці, вони будуть використовуватися для підготовки та підвищення кваліфікації наших пілотів. У 2020 році отримаємо повний симулятор польоту H-225»

Він додав, що зараз для МВС України стратегічно важливо підготувати якомога більше кваліфікованих пілотів.

«Ми вийшли на новий етап нашої співпраці з Airbus. Зараз ми звертаємо увагу на підготовку пілотів, техніків і є домовленість, що поставка H-125 буде раніше обумовлених термінів, практично на півтора року. Наш проект розвивається значно швидше. Льотна академія МВС в Кременчуці підготує техніків і пілотів. Авіаційна система безпеки МВС, завдяки якій ми і реалізуємо цей великий контракт, буде дуже ефективною і впливатиме на якість життя кожного українця. Сьогодні ми побачили і обговорили кілька останніх моделей – внесемо корективи в наш контракт. Ми дивимося в майбутнє і тому постійно працюємо в напрямку модернізації», – сказав міністр внутрішніх справ України.

Арсен Аваков подякував команді Airbus Helicopters і особисто генеральному директору Брюно Івену за щиру партнерську співпрацю і допомогу в реалізації цього важливого для України проекту.

У свою чергу, Брюно Івен подякував міністру внутрішніх справ за довіру і зазначив, що створення місцевого центру підготовки технічного обслуговування в Україні – важлива частина загального договору.

«Від усієї команди Airbus дякуємо вам за цей проект. Ми дуже раді, що можемо розвивати вертолітний флот МВС України. Раді успіху і вже зараз переходимо до другою фази співпраці. Це не просто поставка вертольотів, а й надання допомоги з підготовки особового складу до польотів, обслуговування та розвитку сервісного центру для вертольотів. H-125 будуть доставлені в Україну до кінця цього року, а симулятори польотів – вже наступного. Ми робимо все можливе, щоб підтримати проект з технічного забезпечення вертольотів», – сказав генеральний директор Airbus Helicopters.