Арсен Аваков: У 2018 році запускаємо новий проект по створенню сучасної мобільної вертолітної служби в ДСНС, НПУ та НГУ

55 вертольотів Airbus Helicopters забезпечать належне реагування служб МВС на надзвичайні ситуації, пожежі, правопорушення. В Україні почне роботу новий сучасний сервіс у вигляді мобільної вертолітної служби. Про це міністр внутрішніх справ повідомив під час робочої поїздки до Хмельницької області.

«2018-ий — це рік, коли Україна отримає перший передовий мобільний загін вертолітної служби реагування. Великий контракт, який ми готуємо вже кілька місяців разом з главою ДСНС, главою Нацгвардії і главою Нацполіції, дозволить нам отримати новий якісний рівень сервісу та оснащення. Близько 55 вертольотів марки Airbus Helicopters забезпечать систему реагування по всій країні, починаючи від реагування на надзвичайні ситуації, пожежі, злочини і закінчуючи медичними питаннями. Це рівень, на якому працюють служби порятунку європейських країн, розвинених країн з високим рівнем економіки. Це окремий напрямок, який ми вже третій рік крок за кроком нарощуємо в службі надзвичайних ситуацій», – зазначив глава МВС.

Створення служби реагування – спільний проект з французькими колегами. Фахівці цього загону будуть оперативно реагувати і спільно працюватимуть з поліцією і Національною гвардією, в разі надзвичайних ситуацій з кримінальною складовою. Фахівці вертолітної служби також матимуть можливість допомагати тяжкохворим або пораненим людям – швидко доставляти їх до медичних закладів.

Довідка:

Airbus Helicopters (колишня Eurocopter Group) – франко-німецька компанія, один з провідних виробників вертольотів у світі. Дочірня компанія концерну Airbus Group. Головний офіс компанії розташований на території аеропорту Марсель Прованс у Франції. Основні виробничі потужності компанії розташовані в м. Маріньяні. Компанія також має дочірні компанії-представництва в усьому світі, зокрема, в США, де заводи виробляють продукцію для американського ринку, в тому числі вертоліт UH-72A Lakota, і в Австралії, де вони виробляють австралійський варіант вертольотів Tiger і NH90. Також компанією Airbus Helicopters виготовлений вертоліт нового покоління X3.

Станом на кінець 2015 року для медичних служб в усьому світі задіяні понад 2 тисячі вертольотів Airbus Helicopters, що становить 58% від усіх використовуваних. 20% від фірми Bell, 14% – Agusta, 3% – Kawasaki.

На відміну від інших виробників, основний гвинт вертольотів виробництва компанії Eurocopter у Франції обертається за годинниковою стрілкою (якщо дивитися зверху). Це створює додаткові зручності для пілота в управлінні вертольотом. У вертольотів, вироблених в Німеччині, наприклад EC135 і EC145 (BK117), головний гвинт обертається проти годинникової стрілки (якщо дивитися зверху).

Фенестрон – обтічний рульовий гвинт, розроблений в 1960 році компанією «Sud Aviation» спільно з «Aеrospatiale», – є ще однією особливістю деяких вертольотів «Airbus Helicopters».

Він забезпечує:

  • більш високий рівень безпеки для наземного персоналу: лопаті фенестрон приховані кожухом, який вже не становить прямої загрози;
    • зниження витрати палива завдяки покращеній аеродинаміці хвостовій частині і більшої легкості в управлінні;
    • зниження рівня шуму.