Арсен Аваков: Цього року МВС планує забезпечити пільговим житлом до 3 тисяч сімей правоохоронців

Про це сьогодні, 21 травня, розповів міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков в Чернівцях, під час вручення сертифікатів на житло за програмою пільгового фінансового лізингу співробітникам НПУ області.

За один рік, з початку функціонування програми МВС щодо забезпечення житлом поліцейських і рятувальників, в фінансовий лізинг придбано 1476 квартир в різних регіонах України. 58% з них отримали працівники поліції і 42% – рятувальники ДСНС. Серед них 16% – учасники антитерористичної операції на сході України.

«Сьогодні ми вручаємо ще кілька квартир, які придбали для поліцейських в рамках програми фінансового лізингу. Крім цього, ми плануємо купити в Чернівецькій області близько 200 квартир для працівників Національної поліції, але є одна проблема – на ринку немає квартир», – сказав міністр.

Арсен Аваков звернувся до керівництва Національної поліції обговорити це питання з місцевою владою: якщо в подальшому в місті побудують житло, МВС зможе придбати його для наших поліцейських і рятувальників.

«Це реальний драйвер економіки, який буде піднімати промислове виробництво і головне – забезпечить область якісними кадрами і зміцнить професійну мотивацію в щоденній роботі офіцера», – додав міністр внутрішніх справ.

У 2020 році МВС планує забезпечити житлом до 3 тисяч сімей правоохоронців. Це не тільки соціальний проект, а реально працююча програма фінансування економіки, адже більшість квартир були закуплені на первинному ринку. Важливою складовою програми є те, що кошти на погашення відсотків по лізингу закладені як в бюджеті Нацполіціі, так і в бюджеті ДСНС.

Довідка:

За умовами програми МВС щодо забезпечення житлом поліцейських і рятувальників на умовах пільгового фінансового лізингу розподіл платежу виглядає наступним чином: за рахунок держави компенсуються витрати з обслуговування договору-лізингу (100%) і частина лізингових платежів (до 40%). Сума компенсації залежить від стажу роботи та складу сім’ї. Наприклад, при вислузі правоохоронця від 5 до 10 років – щомісячний платіж зменшується на 10%; від 10 до 15 років – на 20%; від 15 років – на 30%. Крім цього, при наявності дітей платіж зменшується ще на 5% за кожну дитину.

Умови участі у програмі:

– вислуга не менше 2-х років, крім учасників бойових дій.

– не менше 5-ти років до виходу на пенсію.

– не потрібно перебувати на квартирному обліку.

– термін лізингу не більше 20-ти років.

– є опція дострокового погашення.

– найбільш сприятливі умови будуть у сімей, де обидва члени сім’ї мають право на отримання житла, їм компенсація подвоїться.