Арсен Аваков: третину пожеж в Житомирській області вже загасили

Причина забруднення повітря в Києві – пожежі в Житомирській області. З 15 осередків загорянь в екосистемах рятувальники вже ліквідували 6. Про це сьогодні, 18 квітня, повідомив міністр внутрішніх справ.

«Причина забруднення повітря навколо Києва – пожежі в Житомирській області. Згоріло 7800 га лісової підстилки. Було 15 вогнищ, ліквідовано 6, локалізовано 5, на 4 працюємо. Це випробування – наслідок сухої зими. Рівень води в колодязях, річках, рівень вологи в лісах і болотах впав на метр-півтора», – пояснив Арсен Аваков.

Для гасіння вогню залучено 655 осіб, 108 одиниць техніки, в тому числі три літаки АН-32П, якими 18 квітня здійснено 12 скидів (96 тонн води).

Силами ДСНС спільно з лісовими господарствами не допущено знищення будівель і споруд в 6 населених пунктах (смт. Первомайське, с. Виступовичі, с. Рудня, с. Дівошин, с. Слобода і с. Ясинець).

У відселених населених пунктах (с. Острови, с. Личмани, с. Середня Рудня, с. Нижня Рудня та с. Верхня Рудня) вогнем знищено 39 будівель, деякі з яких самовільно використовувалися населенням як дачні ділянки, врятовано 45 будівель.

Якість атмосферного повітря в столиці оцінюється наступними значеннями: зважені речовини (пил і залишки горіння) перевищують граничну допустиму концентрацію в 2-4 рази, діоксид сірки, діоксид азоту, а також формальдегід перевищують гранично допустимі значення в 2 -3 рази. При цьому оксид вуглецю знаходиться в межах нижче меж допустимої концентрації. Радіаційний фон в нормі.

«Сподіваємося, що кожен з вас подбає про своє здоров’я і не буде виходити на вулицю. Ми впораємося з цією ситуацією», – сказав міністр.