Арсен Аваков: Третина колишніх міліціонерів Київщини не проходять переатестацію

Міністр внутрішніх справ розповів, як проходить переатестація особового складу колишньої міліції в поліцію в Києві та Київській області.

«Нагадаю – остаточно поліцейськими стають тільки ті, хто пройде неформальну переатестацію, яку пройдуть всі 100% бажаючих перейти в Національну поліцію – від сержанта до генерала. До того моменту, допущені до атестації зараховані до тимчасового штату до підведення підсумків атестації та прийняття персонального рішення по кожній людині окремо», – підкреслив міністр.

Переатестація включає в себе три ключові компоненти – тест GST (general skills test – тест на логічні, вербальні здібності, здатність обробляти інформацію і робити висновки, аналізувати дані), тест професійних навичок і співбесіду з участю представників громадськості.

Перші два тести проводяться з використанням комп’ютерної техніки – з елементами персонального шифрування і внутрішньосистемного контролю від втручання.

Перші два етапи тестів вже пройшли 9 037 людей, колишніх міліціонерів – майже половина всього масиву співробітників, що підлягають перервірці. Які не пройшли тести і такими, що підлягають звільненню за результатами тесту – вважаються працівники, які набрали менше 25 балів з 60 по одному з двох тестів.

Всього допущено до атестації в Києві та Київській області – 18 044 людини.

Пройшли перші два тести – 9 037 людей (1 136 керівників та 7 101 рядового складу)

Середній бал – 31,57 з 60.

37,47% випробовуваних (3 386 колишніх міліціонерів) отримали менше 25 балів з одного або з обох тестів і будуть звільнені за результатами атестації.

5 651 осіб (52,53% випробовуваних) допущені до заключного етапу випробувань – співбесіди з атестаційною комісією за участю громадськості і новою службою внутрішньої безпеки. При позитивному результаті співбесіди вони будуть зараховані в поліцейські.

«Цифри когось збентежать, АЛЕ – звикайте до правди. Якщо ми хочемо реально побудувати справжню поліцію – не можна себе обманювати і занижувати планку», – зазначив глава правоохоронного відомства.

Арсен Аваков підкреслив, що пора перестати себе обманювати щодо якості особового складу міліції та різко підняти планку вимог до співробітників Національної поліції України вже на початковому етапі.

«Без цього не буде ні довіри людей, ні успіху в виконанні завдань в цей непростий час. А тому рішуче рухаємося вперед – через крики, нерозуміння, критику популістів і саботаж. Крок за кроком!» – заявив міністр.

Арсен Аваков анонсував, що в найближчу неділю в Ужгороді заступає на службу нова патрульна поліція конгломерації Ужгород-Мукачево.