Арсен Аваков: Треба припинити думати, що розсмокчеться само і прийняти РЕАЛЬНІ державні рішення!

Міністр внутрішніх справ оприлюднив своє бачення невідкладного плану для вирішення конфліктної ситуації щодо  блокування залізничного сполучення на Донбасі, яке загрожує енергобезпеці України:

«При вирішенні поточної конфліктної ситуації – наполягаю на двох фундаментальних речах:

1.Кабмін повинен невідкладно прийняти постанову, яка регулює порядок товарообміну з окупованими територіями. Сподіваюся, міністри завтра на засіданні Кабміну підтримають цю необхідність.

Я наполягаю на повній забороні товарообміну, крім товарів «критичного імпорту», що забезпечують нашу металургію і енергетику.

Кабмін повинен доручити Мінпаливенерго в короткий термін представити програму диверсифікації паливної компоненти в рамках енергобалансу країни, що знижує до мінімуму залежність від антрацитового вугілля, що поставляються з окупованої території і Росії.

2. АТЦ (Антитерористичний центр), який керує всіма операціями в зоні АТО, повинен прийняти рішення про порядок контролю над товаропотоком, на підставі постанови КМ, а так же механізмом його контролю, в тому числі і з боку громадських організацій і політичних партій, раз є резонанс.

Таке рішення АТЦ, впевнений, зможе забезпечити нормальний механізм взаємодії громадських і політичних сил з силовиками в зоні АТО і відігнати стада тітушек і «корисних ідіотів», що годуються на конфлікті навколо зупинених потягів. Треба тільки перестати думати, що все розсмокчеться само і прийняти РЕАЛЬНІ державні рішення », – заявив глава МВС.

Нагадаємо, 28 лютого 2017 року невідомі особи напали на блокпост в районі залізничної станції Кривий Торець Донецької області, намагалися захопити тепловози з вугіллям і знищити редут. Правопорядок на місці події під контролем поліції – затримано 37 осіб.

«Велике прохання до блокадників поїзда, деблокадніків, контрблокадників і просто аферистів – кінчайте розігрувати вистави. Наймати тітушек і бійців з обох сторін. Застосовувати зброю і бензопили. Через спровокованого конфлікту Нацполіції довелося втрутитися. Вирішити весь цей розгардіяш, в який з таким захопленням включилися ДНРовскі побратими Захарченко, можна і потрібно тільки в рамках законних дій. Всі, хто це не приймає і привласнює собі право бути над законом, повинен чесно зізнатися собі і людям, що йому не потрібна українська державність і українські закони», – повідомив глава відомства.

Глава відомства оприлюднив відео з місця сутички найманців-провокаторів з учасниками блокади Донбасу в районі Торця:

«Нехай це мерзенне відео з сьогоднішньої сутички на залізничній колії біля Кривого Торця, яке я опублікував – покаже всім, що час тітушек в марлевих пов’язках минув. І ні, воно не змінилося часом тітушек, які одягли камуфляж! Поліція стабілізувала ситуацію, і буде так діяти і далі – незалежно від кланів праворуч або ліворуч, моїх або ваших уподобань, симпатій і антипатій. Іншого не може бути, якщо ми не хочемо жити в країні права між папуасом в марлевій масці і матросом Залізняком»- зазначив Арсен Аваков.