Арсен Аваков: Температурний скринінг організований на всіх прикордонних пунктах пропуску України

В ефірі програми “Право на владу” (ТРК 1 + 1), 27.02.2020, міністр внутрішніх справ повідомив, що з метою запобігання поширенню коронавируса в Україні, введений тотальний скринінг температури на всіх прикордонних пунктах пропуску: авіа, залізничних, авто і пішохідних , включаючи КПВВ на кордоні з тимчасово окупованими АР Крим та окремими районами Донецької і Луганської областей.

Прикордонники мають протокол чітких дій, якщо виявлять на кордоні людину з ознаками захворювання, підкреслив Арсен Аваков.

Коментуючи ситуацію в Нових Санжарах (Полтавська область), глава відомства підкреслив, що згідно з його наказом поліцейські і гвардійці 20 лютого працювали без спецзасобів, в тому числі, – гумових кийків, сльозогінного газу, водометів. Вони повинні були зупиняти натовп і не допускати заворушень. Жоден громадянин не постраждав. Дев’ять поліцейських отримали поранення, в тому числі один – серйозну черепно-мозкову травму.

«За результатами масових акцій складено 44 адміністративних протоколи та розпочато сім кримінальних проваджень. Той, хто буде чинити опір законним діям поліцейських, як це було в Нових Санжарах, отримає відповідну реакцію і покарання, адже тільки держава володіє монополією на насильство», – додав глава МВС.

Сьогодні органи системи МВС в плановому режимі забезпечують громадський порядок і контролюють периметр медичного центру «Нові Санжари». На місці працює оперативний штаб під керівництвом заступника міністра охорони здоров’я Віктора Ляшко, до якого входять представники Нацполіціі, Нацгвардії і ДСНС. По периметру встановлено 5 стаціонарних постів. Ситуація – спокійна і контрольована.