Арсен Аваков: Технічне оснащення і висококваліфікована підготовка кадрів основа надійної охорони і оборони державного кордону

Під час робочої поїздки до Черкаської області міністр внутрішніх справ Арсен Аваков проінспектував матеріально-технічну базу Головного центру підготовки особового складу Держприкордонної служби (с. Оршанець) і вручив прикордонникам сертифікати на безпілотні комплекси.

Головний центр підготовки ДПСУ обладнаний сучасними навчальними класами зі спеціальним технічним оснащенням, де проходять підготовку фахівці, які в майбутньому проходитимуть службу в пунктах пропуску на кордоні. Зокрема, спеціальним обладнанням для вивчення паспортних документів і найбільш поширених підробок.

В ході інспекції підготовки прикордонників глава МВС Арсен Аваков вручив співробітникам Держприкордонслужби сертифікати на 5 безпілотних авіаційних комплексів вітчизняного виробництва, до складу яких входить 15 літальних апаратів. Безпілотники оснащені цифровими захищеними каналами зв’язку і модернізованим моніторинговим обладнанням.

«Технічне оснащення і висококваліфікована підготовка кадрів основа надійної охорони і оборони державного кордону. Саме завдяки безпілотним літальним апаратам є можливість з високою точністю відстежувати становище на місцевості, виявляти і оперативно затримувати осіб, що займаються протиправною діяльністю на державному кордоні – як на суші, так і на водному ділянці. Дані авіаційні комплекси значно підвищать ефективність при виконанні завдань з охорони кордонів держави і лінії розмежування в межах Донецької та Луганської областей», – зазначив Арсен Аваков.

Відзначимо, всього в Державній прикордонній службі 12 безпілотних авіаційних комплексів, що включають 36 безпілотних літальних апаратів. З них на даний час прикордонне відомство вже внесло до реєстру державних повітряних суден 21 безпілотний літальний апарат.

Під час заходу, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, вручив нагороди кращим військовослужбовцям прикордонного відомства. Зокрема відповідно до Указу Президента України 6 військовослужбовців нагороджені відзнакою Президента України – «За участь в антитерористичній операції».

За вагомий особистий внесок, зразкове виконання службових обов’язків та високий професіоналізм одного з прикордонників нагороджено Грамотою Верховної Ради України. Кращі співробітники прикордонслужби були удостоєні відомчих нагород: грамотою і вогнепальною зброєю.