Арсен Аваков: Технічна підтримка від Міноборони США і 66 квартир – зміцнюємо кордон і піклуємося про прикордонників!

Сьогодні, 28 квітня 2017 року, 569 тактичних радіостанцій КВ/УКВ діапазону типу HARRIS і програмне забезпечення до них на суму 21 млн. доларів передали прикордонникам Президент України Петро Порошенко і Посол США в Україні Марі Йованович. Устаткування надано в рамках партнерського проекту МВС України і Міноборони США «Посилення можливостей Державної прикордонної служби України».

«Радий можливості сьогодні брати участь у врученні прикордонникам сучасної високоефективної техніки, яку ми отримали від наших партнерів – Сполучених Штатів Америки. Ця техніка значно підвищить ефективність ваших дій, результативність охорони і оборони державного кордону, вона дозволить організувати захищений телефонний зв’язок між підрозділами прикордонної служби та значно поліпшити взаємодію з підрозділами Збройних сил України. Також дозволить ефективніше протистояти засобам радіоелектронної боротьби агресора», – зазначив Президент України Петро Порошенко.

Президент доручив прикордонникам забезпечити високоякісне обслуговування в пунктах пропуску та не допустити появи черг на кордоні у зв’язку з очікуваним отриманням безвізового режиму з ЄС.

Глава держави вручив сертифікати на техніку представникам: Західного регіонального управління, Східного регіонального управління, Північного регіонального управління, Південного регіонального управління, Азово-Чорноморського регіонального управління, Головного центру зв’язку, автоматизації та захисту інформації.

З 569 радіостанцій: 4 стаціонарних, 239 портативних, 170 автомобільних, 156 переносних комплекту. Устаткування буде встановлено на кораблях (катерах) морської охорони, постах технічного спостереження, які розташовані в підрозділах охорони державного кордону в зоні АТО, а також віддані мобільним підрозділам. Крім того, воно будуть видаватися особовому складу прикордонних нарядів. Техніка дозволить забезпечити: захищений зв’язок; обмін текстовими повідомленнями; канал передачі даних швидкістю від 12 Кбіт/с до 1,3 Мбіт/с; захищені інформаційні канали взаємодії Держприкордонслужби, Міноборони і Нацгвардії. Загальний бюджет проекту – 24 млн. доларів США, термін реалізації 2017-2020 рр.

Під час урочистого заходу передачі техніки Президент України Петро Порошенко спільно з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим і головою Державної прикордонної служби Віктором Назаренко вручили ключі від 66 службових квартир (54 однокімнатних і 12 двокімнатних). Житло отримали співробітники окремого контрольно-пропускного пункту «Київ» в Борисполі.

Міністр внутрішніх справ повідомив, що на будівництво третьої черги гуртожитку було виділено з держбюджету 23 млн. грн. До травня 2018 року закінчено будівництво, а це 167 квартир і таких секцій буде три.

«Соціальний захист співробітників МВС і забезпечення житлом – одна з найважливіших складових реформи правоохоронної системи! Гідна зарплата, гідний соцпакет і забезпечення житлом з одного боку; високий стандарт вимог до мотивації і якості служби – з іншого: ось наша формула розвитку та успіху», – підкреслив Арсен Аваков.