Арсен Аваков: Тебе турбує майбутнє? Будуй сьогодні!

Міністр внутрішніх справ в день першої річниці Закону «Про Національну поліцію України» опублікував блог, в якому розповів про своє бачення реформи правоохоронної системи України як складного і довгого шляху, який необхідно пройти суспільству.

«Рівно рік тому вступив в силу Закон “Про Національну поліцію України”. Більше двох років ми йдемо по шляху реформування всієї правоохоронної системи.

На цьому шляху, як і на будь-якому іншому, є труднощі і перешкоди, очікувані і передбачувані – ми про них знали та готові долати. Є труднощі і перешкоди, які неможливо було передбачити і завдання, які доводиться вирішувати на марші.

Не всі рішення виявляються правильними, не всі гори і річки вдається форсувати без втрат, не завжди виходить йти без зупинок та втрат. Але ми йдемо. Крок за кроком.

Що виявилося для мене самим дивним? Люди … Зрада і подвиги, героїзм і боягузтво, справжня мотивація і гидкі дрібні грошові вигоди … Жоден тест, жоден психолог не можуть однозначно визначити, що у людини в душі і як він поведе себе в екстремальній ситуації. Але здорова, правильна система завжди прагне видалити недоброякісні елементи. Це постійний динамічний процес – він йде і буде йти нормально, якщо не допускати зупинки …

Що гальмує і заважає? Брак часу і коштів. Але це нормальні труднощі нової справи. Хочеться швидше, але не можна поспішати, щоб не збитися з темпу і не втратити в якості.

Війна. Ця спільна біда для всієї країни і ми повинні вистояти та перемогти!

Недовіра, втома і розчарування суспільства. Повірте, ми теж втомилися, нам теж хочеться, щоб результати були видні швидше. Нам теж здається, що має значення лише залишився відрізок шляху, а пройдений не має значення … Але коли здається, що вже немає сил, що все марно і нічого не виходить – корисно озирнутися і оцінити, як далеко ми пішли від старту! Сьогодні хороший день для цього. Згадайте, як ви ставилися до старої міліції – і посміхніться зустрічному поліцейському!))

«Тебе турбує майбутнє? Будуй сьогодні. Ти можеш змінити все. На безплідній рівнині виростити кедровий ліс. Але важливо, щоб ти не конструював кедри, а садив насіння», – сказав великий мрійник Антуан де Сент-Екзюпері. Ось ми і садимо, доглядаємо за саджанцями і чекаємо, коли вони виростуть і зміцніють.

Що треба робити далі? Перш за все, треба робити висновки і роботу над помилками. І йти далі. Пам’ятаючи, звідки і навіщо йдемо, але дивлячись тільки вперед.

Дякую всім, хто вірить і допомагає! »