Арсен Аваков: Сєверодонецький ІТТ відповідає європейським стандартам. Сподіваюся, камери залишаться порожніми!

У Луганській області, в зоні проведення антитерористичної операції, це перша режимна установа, яке відповідає європейським пенітенціарним правилам.

«У Луганській області ми завершили”довгобуд “- ізолятор тимчасового тримання для ув’язнених, будівництво якого почалося в 1997 році. Кажуть “від тюрми не зарікайся ніколи”, але навіть підозрюваний має право на повагу до його честі і гідності. Сьогодні ми ввели в експлуатацію реконструйований ізолятор – він буде обслуговувати два міста – Сєверодонецьк та Кремінну. Ізолятор проінспектований міжнародними експертами та правозахисниками і відповідає всім необхідним нормам», – зазначив Арсен Аваков.

Сєверодонецький ізолятор тимчасового тримання (ІТТ) має 12 камер, карцер, медичний ізолятор і оснащений сучасною системою відеоспостереження, пожежної та охоронно-тривожної сигналізації, системою резервного водопостачання та підігріву води, системою резервного енергозабезпечення та автономного опалення. У кожній камері є ліжка, приліжкові тумбочки, підвісні шафи, столи і табурети, примусово-витяжна вентиляція з системою підігріву повітря, система напівавтоматичного провітрювання приміщень, кнопка виклику чергового і радіодинаміку, електророзетки та кабельне телебачення.

В ІТТ працює інформаційна система «ІТТ – Custody records», в яку вноситься вся інформація про затриманих, починаючи з фотографування зовнішнього вигляду затриманих осіб та їх особливих прикмет, дати і часу затримання, закінчуючи датою і напрямком вибуття з ізолятора. Система відеоспостереження дозволить проводити моніторинг дій, як співробітників, так і затриманих.

У комплексі передбачені додаткові приміщення: кімната відпочинку чергових, 4 кімнати для проведення слідчих дій, зустрічей затриманих з адвокатами, два приміщення обладнаних для проведення впізнання, кімната для побачень, санпропускник, кімната для прийому їжі, камера зберігання речей затриманих. А ще – три прогулянкових дворика.

«Так як суспільство поки (і, боюся, ще довго) не зможе обійтися без цих установ, МВС має намір зробити їх приміщення, придатними для перебування людей, дотримуючись основні конституційні права людини! Сподіваюся, що ці камери залишаться порожніми!» – підсумував міністр внутрішніх справ.