Арсен Аваков: Сучасні Сервісні центри замість злощасних МРЕВ – реформа стартувала!

Міністр внутрішніх справ презентував початок запуску системи Сервісних центрів МВС.

«Ви запитаєте: МРЕВ знищили шість місяців тому, а нові запускаєте тільки зараз – що ж ви робили ці півроку?

Відповідаю: ми робили генеральне прибирання! Ми проводили ретельний аналіз роботи МРЕВ – чому ця служба одна з найбільш корумпованих і чому вона надає такий поганий сервіс, та ще й з максимальними стражданнями для клієнтів. А ще ми вчилися у кращих – переймали досвід країн, де державний сервіс швидкий, дружній і якісний.

Сьогодні ми готові презентувати наші напрацювання. А на початку липня плануємо відкрити перший новий Сервісний центр в Києві. Потім плануємо Львів, Харків, Дніпропетровськ і далі – скрізь», – повідомляв глава МВС.

Він підкреслив, що нові Сервісні центри працюватимуть за новими принципами:

  1. Сучасний якісний сервіс без корупції:
  • відкриті офіси;
  • максимальне використання онлайн-послуг без участі чиновника;
  • делегування права підпису інспекторам (у начальника більше немає можливості з тиші кабінету вирішувати, кому підписати довідку і за скільки);
  • моніторинг роботи співробітників;
  • зворотній зв’язок.
  1. Мотивовані і навчені співробітники: кандидатів відбирали за конкурсом. У Києві – 50 осіб з 2 574 кандидатів, 43 людини на місце. Потім кандидати пройшли стажування – і новачки, і досвідчені співробітники, які пройшли атестацію. 74% співробітників першого Сервісного центру мають вищу освіту, а 13% – не одну, зазначив міністр.

Нові Сервісні центри будуть пропонувати такі послуги: оформлення/переоформлення транспортних засобів, проведення іспитів на право водіння і видача водійських посвідчень, видача довідок про несудимість та, сподіваюся, в найближчому майбутньому. Як тільки буде прийнятий закон – оформлення дозвіл на володіння зброєю.

Особливо глава МВС акцентував увагу на двох принципових моментах:

«Перше. Ми в онлайн режимі надаємо інформацію про транспортні засоби (історія автомобіля) – сьогодні на порталі адмінпослуг IGOV кожне друге звернення – запит до єдиного реєстру МВС інформації про зареєстрований транспортний засіб.

Друге. Ми вперше запускаємо мобільні Сервісні центри. Тепер жителям віддалених сіл не доведеться вибиратися в райцентр чи навіть в область, щоб отримати довідку – наші співробітники за графіком будуть самі приїжджати до людей і оформляти, в тому числі, і сільськогосподарську техніку прямо на місці».

«І так, я знаю, який жахливий сервіс і яке мука зараз для людей в колишніх МРЕВ! Сьогодні ми почнемо це міняти. У найближчі дні запустимо новий сучасний центр в Києві – і, сподіваюся, все відчують, як змінюється ситуація. Спочатку в Києві, а потім крок за кроком – до весни наступного року – ми завершимо цю реформу по всій країні.

Реформа – це коли ми надаємо вам сервіс швидко, якісно, без хабарів і з посмішкою. А ви – довіряєте своїй державі і пишаєтеся своєю країною!)) »- підкреслив Арсен Аваков.