Арсен Аваков: Створивши Службу фінансових розслідувань, ми повинні прибрати «економічні» підрозділи в інших відомствах

Міністр внутрішніх справ, сьогодні 25 жовтня 2017 року, на засіданні Кабміну, заявив про необхідність створити єдину Службу фінансових розслідувань, яка буде працювати в сфері бізнесу і займатися припиненням правопорушень з боку бізнесу. При цьому всі інші «економічні» підрозділи в силових відомствах повинні бути скасовані.

Глава МВС підкреслив, що СФР, перш за все, має бути аналітичним, а не силовим і не каральним, відомством.

«В Україні має запрацювати Служба фінансових розслідувань – аналітичне відомство. Важливо, щоб у нас не було більше ніяких інших фінансових служб, ні в СБУ, ні в ДФС, ні в Нацполіції. Ми готові все це передати одному органу, який матиме олівець і комп’ютер, аналітичний орган, перш за все, а потім вже оперативний. Щоб ніхто не говорив, що ми створюємо ще один орган контролю, а всі інші залишаться», – зазначив Арсен Аваков.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман підтримав заяву міністра внутрішніх справ. Він нагадав про те, що сьогодні перевірки бізнесу часто здійснюють бійці спецпідрозділу СБУ «Альфа».

«Ви тільки уявіть, як почуваються ці хлопці, герої війни, яких направляють на перевірку підприємства, що торгує канцелярським приладдям. А не виконати наказ вони не можуть. І таких прикладів дуже багато. Закон повинен бути одним для всіх. Служба фінансових розслідувань дозволить зняти тиск з боку податкових і силових органів», – заявив Прем’єр-міністр.