Арсен Аваков: Створення непідконтрольної МВС Україні «народної міліції» ЛНР/ДНР незаконно

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков підкреслює неконституційність можливої установи так званої «народної міліції» в контрольованих «ЛНР» і «ДНР» районах Луганської та Донецької областей.

«У Мінських угодах прописані проекти типу «народна міліція», що не підкоряється МВС Україні. Я не приймаю цього пункту, і ніколи не буду приймати. І мене ніхто не змусить», – заявив глава МВС в ексклюзивному інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Міністр підкреслив, що створення «народної міліції» напряму суперечить Конституції України і українському законодавству.

«Поліція повинна бути українською, за українським законом і за єдиним стандартом. Особливої поліції, що не підкоряється нікому, не буде. Це моя позиція. Може парламент вирішить інакше, але в цьому випадку я піду у відставку», – заявив А.Аваков.

Він додав: «Я як міністр буду виконувати тільки те, що лежить в розрізі моєї совісті і моїх повноважень».

При цьому глава МВС України позитивно оцінив ідею введення міжнародної поліцейської місії на Донбас, але підкреслив, що це стане можливо тільки за умови відновлення контролю ділянки державного кордону України та відсутності російських військ на українській території.

«Тоді запускається поліцейська місія, обов’язково міжнародна, і вона намагається виступити арбітром, не допускати зіткнень. Будемо вважати, що це можливо в цій складній ситуації», – заявив міністр.

Арсен Аваков висловив думку, що «така поліцейська місія повинна бути в складі приблизно 5 тисяч осіб, а чи реально це – це вже питання».