Арсен Аваков: Страшний сон фальсифікатора сьогодні став реальністю

Міністр внутрішніх справ представив новий онлайн-сервіс, який забезпечить публічність всіх порушень на виборах, – інформаційно-аналітичний портал «Вибори 2019». Тепер кожен в режимі онлайн 24/7 зможе отримати доступ до інформації про всі правопорушення і повідомити про них.


«Стовідсоткова прозорість виборчого процесу і порушень на виборах, на наш погляд, одна з найбільших превенції, що дозволяють нам отримати чесні та прозорі вибори», – заявив Арсен Аваков.
Новий ресурс включає детальну карту виборчих правопорушень, відповідні фільтри (стаття кримінального або КУпАП, регіон, виборчий округ і т.д.), масштабування, календар подій з початку 2019 року, точну статистику всіх повідомлень, процесуальний статус кожного правопорушення. Вся інформація на порталі деперсоналізована і не може вплинути на хід слідства.


«Ми не публікуємо тут інформацію, яка може вплинути на хід слідства, але те, що ми публікуємо кількість і склад злочинів дасть нам додатковий інструмент громадського контролю. Крім того, таким чином, ми даємо інструмент для професійних аналітиків», – додав міністр.

Надалі цей ресурс буде розвиватися, інформація буде оновлюватися. Наприклад, сьогодні з ранку, зареєстровано 6 подій, пов’язаних з виборами. Інформація відображається в порталі протягом півгодини з моменту її реєстрації на місцях. Ця система буде функціонувати до завершення виборів президента України, після можна буде відстежувати з її допомогою, як розвивається розслідування за фактами порушень. Аналогічно портал буде працювати і під час парламентських виборів.


«Найвищою нагородою за нашу роботу буде те, що вибори пройдуть успішно. Успішно – це, коли обраний Президент буде легітимний, коли цей вибір прийме більшість населення країни і наші зарубіжні партнери. Ми зараз робимо хорошу послугу, коли піднімаємо стандарти виборного процесу»- заявив Арсен Аваков.