Арсен Аваков: США – стратегічний партнер України у реформуванні правоохоронної системи

Сьогодні, 12 липня, в МВС України Арсен Аваков провів зустріч із заступником помічника держсекретаря США Джорджем Кентом. Сторони обговорили співпрацю МВС з компанією «BARON» в питанні модернізації гідрометеорологічної системи України, а також продовження співпраці з INL.

Міністр внутрішніх справ України подякував американській стороні за всебічну підтримку і допомогу реформам, які впроваджує Міністерство.

«Ми підписали Протокол про наміри між Державною службою України з надзвичайних ситуацій та компанією «BARON – Critical Weather Intelligence» про співпрацю у сфері гідрометеорологічної діяльності. Співпраця має на меті повністю реформувати гідрометеорологічну систему держави, яка не оновлювалася з 70-х років минулого століття. Розраховуємо на сприяння Держдепартаменту США в просуванні процесу узгодження параметрів співпраці», – сказав Арсен Аваков.

За його словами, в Україні з’явиться близько 13 великих радарів, а також кілька тисяч спеціальних датчиків, які дозволять використовувати ранній, ймовірний і швидкий прогнози небезпечних погодних і природних явищ для запобігання і своєчасного реагування на можливі надзвичайні ситуації і катастрофи.

“Eximbank” США підтвердив готовність надати фінансову підтримку в реалізації цього проекту. Делегація Міністерства фінансів України проводила переговори з банком щодо цього проекту минулого тижня», — повідомив глава МВС.

Він також зазначив, що Міністерство внутрішніх справ готове до продовження співпраці з INL (відділ з правоохоронних питань Посольства США в Україні).

«Ми маємо позитивну історію співпраці за ці 6 років. Останнім великим проектом є «поліцейський офіцер громади», який охоплює всі регіони країни – близько 30 тисяч населених пунктів, де проживає 28 млн громадян”, — зазначив Арсен Аваков.

Окремо сторони обговорили диспропорцію оплати праці поліцейських.

За словами міністра внутрішніх справ України, на одного працівника поліції, який займається розслідуванням злочинів, припадає 9 кримінальних справ. При цьому кожен поліцейський ризикує загинути або отримати травму при виконанні службових обов’язків.

«Оплата праці при їх навантаженні – непропорційна, особливо в порівнянні з іншими правоохоронними органами. Нам потрібна міжнародна підтримка на цей перехідний період», – підкреслив Арсен Аваков.

Заступник помічника Державного секретаря США з питань Європи та Євразії Джордж Кент, у свою чергу, подякував українській стороні за спільну роботу і партнерство, запевнивши в підтримці питань, які обговорювалися, а також висловив сподівання, що в 2021 році вдасться реалізувати всі намічені проекти і плани.