Арсен Аваков: США підтримали мотиваційну іпотечну програму МВС

Підтримка Державного департаменту США сприятиме залученню міжнародних фінансових інститутів для розвитку програми по забезпеченню житлом поліцейських і рятувальників України

До адміністрування програми лізингу, яку МВС реалізує з початку 2019 року буде залучено американські фахівці з Бюро з міжнародних питань боротьби з наркотиками та правоохоронної діяльності (INL).

Про це йшлося сьогодні, 11 лютого 2019 року, під час зустрічі міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з заступником державного секретаря США, керівника Бюро з міжнародних питань боротьби з наркотиками та правоохоронної діяльності Кірстен Медісон в Вашингтоні, США.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - 51615246_2567577976591985_3374396379576139776_n.jpg

«Це абсолютно нова програма по забезпеченню правоохоронців житлом на умовах лізингу. Програма не має аналогів. Для нас дуже важлива підтримка наших міжнародних партнерів. В даному випадку ми говоримо про участь INL в процесі адміністрування програми, приведення її у відповідність з міжнародними стандартами, що в свою чергу допоможе залучити міжнародні фінансові інститути», – підкреслив Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ зазначив, що будь-який поліцейський і рятувальник, який прослужив більше двох років, має право укласти договір пільгового фінансового лізингу на покупку житла. Залежно від стажу роботи передбачено від 10 до 40% пільг. Крім того, МВС буде погашати всі відсотки по кредиту.

«МВС вже привернуло в іпотечну програму близько 340 мільйонів євро і близько 2 мільярдів гривень. Це сума, з якої ми стартуємо. Я думаю, в березні будуть укладені перші іпотечні договори поліцейських і рятувальників. Перший етап реалізації засобів розрахований приблизно на 200 тисяч осіб. Для подальшого розвитку програми нам важливо отримати підтримку міжнародних партнерів, міжнародних фінансових інститутів, можливо, в цей процес увійде і Всесвітній банк реконструкції та розвитку», – повідомив глава МВС України.

Під час зустрічі з Кірстен Медісон особливу увагу було приділено питанням кібербезпеки, розвитку КОРД, Академії патрульної поліції і оновленню поліцейських ділянок в маленьких містах, районах і селищах.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - 51638585_2567578089925307_2183482728140242944_n.jpg

Крім того, міністр поінформував американських колег про хід виборчого процесу та запевнив колег, що позиція МВС у цьому питанні рішуча і категорична. Американська сторона наголосила на важливій ролі правоохоронного відомства в забезпеченні прозорих і чесних виборів в Україні.

Довідка:

Кірстен Медісон (Kirsten D. Madison) була приведена до присяги в якості помічника секретаря з міжнародних питань боротьби з наркотиками та правоохоронної діяльності (INL) 11 травня 2018 року. В якості помічника секретаря вона відповідає за програми Державного департаменту боротьби з незаконними наркотиками і організованою злочинністю, а також за підтримку застосування прав і верховенство закону.

До свого призначення Медісон працювала на керівних посадах в Білому домі, Державному департаменті США, Міністерстві національної безпеки США і в Комітеті сенату США з міжнародних відносин.

Бюро з міжнародних питань боротьби з наркотиками та правопорядку Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL). Мета діяльності Бюро – забезпечити безпеку американців, протидіючи міжнародної злочинності, незаконним наркотиків і нестабільності за кордоном. Також організація допомагає закордонним країнам домагатися справедливості, допомагаючи урядам і громадянському суспільству створювати прозорі і підзвітні державні інститути.