Арсен Аваков: Спроба дискредитації спецпідрозділу НГУ – знак якості його боротьби за незалежність і територіальну цілісність України

Про це міністр внутрішніх справ повідомив сьогодні, 24 жовтня, під час зустрічі з главою місії США пані Крістіною Квін, коментуючи офіційну позицію України щодо інформаційної кампанії з дискредитації підрозділу «Азов».

За його словами, підрозділ спеціального призначення «Азов» військової частини 3057 Східного оперативно-територіального об’єднання НГУ є законним регулярним підрозділом Національної гвардії України. Особовий склад підрозділу зразково виконує службово-бойові завдання із захисту Батьківщини.

«Ганебна інформаційна кампанія про нібито поширення нацистської ідеології серед особового складу окремого загону спеціального призначення «Азов» є навмисною спробою дискредитувати і підрозділ, і Національну гвардію України в цілому. Перш за все, це спроба змінити свідомість міжнародних партнерів щодо України, спровокувати кризу у відносинах з нашими союзниками, послабити позицію нашої держави у світі», – заявив Арсен Аваков.

За словами глави МВС, саме бойова ефективність спецпідрозділу «Азов» в захисті держави від військової агресії – справжня причина намагання зупинити його іншим, гібридним, методом.

«Сподіваюся, що чесна і відкрита позиція України і наведені факти будуть враховані нашими партнерами і соратниками в боротьбі за захист демократії. Ми разом дамо відсіч цим брудним і небезпечним методам», – зазначив Арсен Аваков.

Довідка: Історія підрозділу бере початок з 5 травня 2014 року, коли з активістів громадських організацій був створений батальйон патрульної служби міліції особливого призначення «Азов’я», який 18 липня 2014 був реорганізований в батальйон патрульної служби міліції особливого призначення «Азов», а 17 вересня 2014 реорганізовано в полк патрульної служби міліції особливого призначення «Азов».

Особовий склад підрозділу брав активну участь у виконанні бойових завдань. Зокрема, 23 травня 2014 звільняв від бойовиків захоплену Торецьку міську раду, 26 травня 2014 знищив терористичну базу в Урзуфі і брав участь у визволенні від терористів населених пунктів Новий Світ і Мар’їнка, а 13 червня 2014 року – у звільненні від терористів міста Маріуполь.

У серпні 2014 особовий склад підрозділу брав участь в боях за Іловайськ, а у вересні 2014 року – в запобіганні прориву терористичних формувань в Маріуполь.

У січні 2015 року особовий склад був прийнятий на військову службу за контрактом в Національну гвардію України і включений до складу військової частини 3057 Східного оперативно-територіального об’єднання НГУ (м.Маріуполь) як окремий загін спеціального призначення.

У лютому 2015 окремий загін спеціального призначення звільнив від терористів 5 населених пунктів на схід від Маріуполя: Павлопіль, Комінтернівське, Бердянське, Широкине і Лебединське.

Надалі підрозділ продовжив виконувати завдання у складі сил АТО і ООС, здійснював протидесантну оборону узбережжя Азовського моря, проводив розвідку на 2-й лінії оборони, залучався до виконання завдань з охорони громадського порядку в м. Маріуполь.

У період з листопада 2018 по січень 2019 особовий склад проходив бойове злагодження з підрозділами Збройних Сил України, в ході якого представники Збройних Сил України відзначали зразкову військову дисципліну в підрозділі, високий рівень бойової підготовки, вмотивованість і патріотизм особового складу.

З січня по вересень 2019 особовий склад окремого загону спеціального призначення залучався до виконання бойових завдань на першому рубежі оборони в районі Світлодарської дуги.

За час виконання завдань підрозділ отримав високу оцінку з боку керівництва Об’єднаних сил, про що також свідчать конкретні показники бойової роботи особового складу: знищено 30 терористів, 2 бойові машини піхоти, пошкоджено та виведено з ладу 6 бойових машин піхоти, одна гаубиця д-30, унікальна станція розвідки «Зоопарк» російського виробництва.

За час існування підрозділу 38 військовослужбовців загинули в боях за незалежність і територіальну цілісність України. За мужність і героїзм при виконанні бойових завдань 1414 військовослужбовців були нагороджені. У тому числі державні нагороди отримав 171 військовослужбовець, відзнаками Верховної Ради України нагороджені 28 військовослужбовців, відзнаками Кабінету Міністрів України – 10 військовослужбовців, відзнаками МВС – 906 військовослужбовців, відомчими відзнаками НГУ – 299 військовослужбовців.