Арсен Аваков: Справа гвардійця Марківа стала справою честі для всієї країни!

Зазначив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, під час допрем’єрного показу документального фільму «Позивний «Італієць» про переможної історії добровольця-нацгвардійця Віталія Марківа і книги видавництва «Фоліо» «Віталій Марків».

Презентація документального фільму відбулася 19 лютого в Будинку культури МВС, на заході були присутні міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, міністр інформаційної політики та культури України Олександр Ткаченко, керівництво МВС і НГУ, автор фільму – Артем Шевченко, боєць Нацгвардії Віталій Марків, його сім’я і товариші по службі.

Фільм створено на замовлення і за підтримки Міністерства культури і інформаційної політики України. Побачити фільм можна буде у неділю, 21 лютого, на каналі 1 + 1. Тоді ж він з’явиться у відкритому доступі на офіційній YouTube-сторінці Міністерства внутрішніх справ України.

У фільмі простежується декілька сюжетних ліній. Зокрема, він розповідає про бої під Слов’янському; про італійського журналіста Андреа Роккеллі і його російському перекладача Андрія Миронова, у вбивстві яких і звинуватили українського нацгвардійця Віталія Марківа; про захист українського солдата; про пропагандистської кампанії країни-агресора. Фільм афішує справжні результати розслідування загибелі журналістів.

Символ фільму «Позивний Італієць» – телевізійна трансляційна вежа на горі Карачун над Слов’янському, яку обороняв Віталій Марків і під якою загинули Роккеллі і Миронов. Вона – символ українського інформаційного простору, на яке постійно зазіхає країна-агресор.

«Сьогодні ми зібралися в фантастичний момент. У це важко повірити, часом відчай захоплював, але український солдат Віталій Марків вистояв. Він сказав, що ніколи не дозволить, рятуючи себе, зрадити Україну. Це дуже важливо. Слава нашому Герою і слава Україні», – сказав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Віталій Марків розповів, що був варіант пом’якшити покарання і визнати провину, але він категорично не міг це прийняти. Він не міг зрадити принципи, з якими прийшов на Майдан і вступив в Національну гвардію. Не міг зрадити принципи тих, хто вірив в нього.

«Я сказав: я на це не піду. Тоді міністр Аваков мені відповів: ми тебе не залишимо. Я не знав, коли я повернуся – через 5, 6, 10 років… Могло закінчитися найгіршим сценарієм – 24 роки. Але віра в те, що мене не залишать, і в те, що ми можемо боротися за свої інтереси, довела, що спільна боротьба приведе до перемоги. Це була наша спільна перемога, міністра Авакова, генерал-полковника Балана, побратимів, дипломатів, української діаспори, – сказав Віталій Марків, – Тому хочу вас щиро подякувати. Спасибі всім побратимам, усім, хто писав листи і підтримував, всім, хто приходив на акції протесту. Це також ваша допомога і заслуга».

Під час заходу відбулася презентація книги «Віталій Марків», яка вийшла у видавництві «Фоліо»