Арсен Аваков: Справа екс-податківців Януковича-Клименко про розкрадання 100 млрд. грн. передано до суду

Слідство у справі колишніх чиновників Міністерства доходів і зборів, обвинувачених в причетності до розкрадання 100 млрд. грн., закінчено і передано в суд. Про це сьогодні, 13 березня, повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков під час спільного брифінгу з Генеральним прокурором України Юрієм Луценком, головним військовим прокурором Анатолієм Матіосом та заступником голови Нацполіції – начальником Департаменту захисту економіки Ігорем Купранцом.

Слідство тривало 9 місяців, справа налічує 1209 томів і 52 підозрюваних на чолі з колишнім міністром доходів і зборів Олександром Клименко.

«Професійна, компетентна робота прокурорів і оперативників Національної поліції – це приклад того, як треба розслідувати такі важкі справи в стислі терміни і з таким результатом», – зазначив Арсен Аваков.

«Справу передаємо до суду. Ми завершили це слідство тільки за допомогою МВС, за підтримки 500 працівників. За розкрадання 100 мільярдів гривень суд повинен винести законне рішення, передбачене чинним законодавством», – заявив Генеральний прокурор.

Юрій Луценко розповів, що це виробництво тривало 9 місяців і 18 днів, але масштаби його грандіозні – не тільки за сумою ймовірно викрадених коштів, мільярдів гривень, але й за доказовою базою. Це наочний приклад того, чим займалися 500 співробітників департаменту захисту економіки Нацполіції і військові прокурори. Правоохоронці підготували 1209 томів доказів діяльності злочинної організації, яка систематично розкрадала України за часів Януковича. Команда військової прокуратури провела близько 4 тисяч судових засідань, розглядів клопотань, скарг в судах першої інстанції. Судом винесено близько 2 тисяч рішень. Команда МВС і ГПУ змогла заарештувати майно злочинців на 700 млн. гривень, в тому числі 10 будинків, 20 квартир і 20 земельних ділянок, 19 нежитлових приміщень 1000 вагонів. Це арештоване майно сьогодні вже приносить дохід державі.

«Думаю, ми побачимо вироки не скоро, але такі ж, що і по колишньому президенту Януковичу», – додав Анатолій Матіос.