Арсен Аваков: Сподіваюся, парламент проголосує за зміни до «закону Савченко»

Міністр внутрішніх справ наголосив, що злочинці, засуджені за тяжкими статтями Кримінального кодексу, не повинні мати ніяких поблажок. Тільки так можна поліпшити криміногенну ситуацію в країні.

За інформацією глави відомства, в даний час з 8,5 тисячі звільнених 906 (11%) викриті у скоєнні 27 умисних вбивств, 21 тяжкого тілесного ушкодження, 12 зґвалтувань, 172 грабежів і 68 розбоїв.

«Сподіваюся, що Верховна Рада України затвердить законопроект щодо внесення змін до так званого «закону Савченко». Казуси, пов’язані з тим, що за тяжкі злочини будуть випускати людей з-під арешту, відійдуть у минуле. Також як і піде в минуле ситуація, пов’язана з реалізацією «закону Савченко», коли небезпечні злочинці були амністовані», – зазначив глава відомства.

Нагадаємо, що 5 жовтня 2016 року Кабінет міністрів України підтримав і направив до Парламенту законопроект про внесення змін до «закону Савченко», які були напрацьовані Міністерством юстиції. Даними правками передбачено зарахування одного дня ув’язнення за два дні позбавлення волі тільки тим особам, які не є рецидивістами і не скоювали тяжких і особливо тяжких злочинів.

Міністр, також зазначив, що у громадськості є ряд питань до судової системи. Саме тому Верховна Рада України прийняла рішення про необхідність проведення судової реформи.

«Ми повинні змінюватися разом. Реформа поліції неможлива без удосконалення Законів України, реформування всієї правоохоронної системи, судів та органів прокуратури», – повідомив Арсен Аваков.