Арсен Аваков: сподіваюся, лист МВС до ЦВК стане підставою для відмови А.Клюєву

Міністр внутрішніх справ наполягає на тому, що екс-глава адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрій Клюєв, який втік з України і не проживав на території держави останніх п’ять років, не має права висувати свою кандидатуру на парламентських виборах.

Вчора, 2 липня 2019, відповідний документ був направлений главі Центральної виборчої комісії Тетяні Сліпачук.

Згідно з даними МВС, Андрій Клюєв залишив територію України в 2014 році разом із Віктором Януковичем і не проживав в країні останніх п’ять років, що є прямим порушенням ч. 2 ст. 76 Конституції України. Зазначена інформація підтверджується матеріалами ряду кримінальних проваджень, за якими Національна поліція проводить досудове розслідування.

Крім того, за даними Інтегрованої інформаційно-телекомунікаційної системи «Аркан», Клюєв А.П. протягом останніх п’яти років не перетинав кордон України, оскільки він ухиляється від слідства і суду, яке ведеться проти нього.

На підставі цього глава відомства просить ЦВК усунути Клюєва від участі у виборах.

«Неймовірні речі відбуваються з балотуванням громадянина Клюєва в нардепи. Нерішучість і пасивність низки державних інститутів, парадоксальність прийнятих рішень – відверто дивує! У зв’язку з цим я негайно провів селекторну нараду з підрозділами МВС України. За результатами – направили лист до Центрвиборчкому. Сподіваюся, що воно послужить підставою для прийняття ЦВК рішення про зняття кандидатури Андрія Клюєва з парламентських виборів. Демократія – це не хаос маніпуляцій недосконалими процедурами! МВС відстоюватиме закон», – заявив Арсен Аваков.