Арсен Аваков: Співчуваю близьким і сподіваюся на адекватний вирок суду

Сьогодні міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і голова Нацполіціі Сергій Князєв зустрілися з мамою і бабусею загиблого 5-річного Кирила Тлявова. Міністр підкреслив, що з боку відомства буде надана вся необхідна допомога для об’єктивного розслідування трагедії.

«Винуватці трагедії дійсно працівники поліції – цього ніхто не приховує, і вони понесуть покарання за всією суворістю закону. Я вам обіцяю, що буду уважно стежити за ходом розслідування і тісно комунікувати з ГБР і прокуратурою. Я сподіваюся, що суд призначить винним адекватне покарання», – сказав Арсен Аваков.

Сергій Князєв вибачився перед Тетяною Олексіївною і Олександрою Миколаївною за дії підлеглих, а також повідомив, що одноденний заробіток працівників поліції Київської області віддадуть сім’ї застреленого хлопчика. Також поліція візьме на себе всі витрати на поховання п’ятирічного Кирила.

Мати і бабуся Кирила попросили допомогти старшому синові Денису, на очах якого загинув його молодший брат. Відомство направить в сім’ю Тлявових психологів, які спеціалізуються на роботі з людьми, що пережили втрату близької людини.

П’ятирічного Кирила Тлявова з Переяслав-Хмельницького Київської області поранили 31 травня, коли він грав з іншими дітьми у приватному секторі. Куля потрапила в голову і вразила мозок. Хлопчик помер на третій день в київській лікарні.

Кримінальне провадження було розпочато негайно після встановлення лікарями швидкої допомоги факту вогнепального поранення дитини. Поліція діяла швидко і професійно, не дивлячись на шокуючі факти, які з’являлися по ходу розслідування – коли виникли спочатку підозри, а потім і впевненість в причетності до трагедії колег-поліцейських.

Злочин розкрила поліція Переяслава-Хмельницького під керівництвом підполковника Андрія Медуниці, який не став покривати вбивць- «поліцейських» і приховувати сліди злочину. Слід зазначити, що підполковник Медуниця керував підрозділом тільки два тижні і ця трагедія стала першим випробуванням в його каденції.

На місці трагедії поліція вилучила речові докази – гільзи і консервні банки, по яким стріляли підозрювані. Вони були затримані близько 4:00 ранку біля нічного клубу, де продовжували святкувати.

Місцевих поліцейських Володимира Петровця та Івана Приходька помістили в ізолятор тимчасового тримання. Поліція доклала максимальних зусиль у зборі доказів. Підозрювані правоохоронцям не сприяли – були настільки п’яні, що не розуміли, що вчинили.

1 червня слідчі Державного бюро розслідувань відкрили кримінальне провадження та отримали від поліції всі речові докази і протоколи.

2 червня слідчі Державного бюро розслідувань повідомили двом поліцейським про підозру у вчиненні кримінального злочину, передбаченого ч.2 ст.28, ст.128 КК України, а саме в необережному тяжкому тілесному ушкодженні, скоєному за попередньою змовою групою осіб.

3 червня хлопчик від отриманих травм помер у столичній лікарні. Прокуратура перекваліфікувала справу. Двом поліцейським оголосили нову підозру. Поліцейських підозрюють за двома статтями: в грубому порушенні громадського порядку, вчинене із застосуванням вогнепальної зброї, вчиненому групою осіб (ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України) і в умисному вбивстві малолітньої дитини, вчинене групою осіб (п. П. 2, 12 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України).

4 червня Голосіївський райсуд Києва обрав запобіжний захід лейтенанту поліції Івану Приходьку і старшому сержанту Володимиру Петрівцю – арешт на два місяці без можливості внесення застави. У зв’язку з цими подіями начальник поліції Київської області генерал поліції III рангу Дмитро Ценов подав у відставку, керівники місцевої поліції відсторонені від служби.