Арсен Аваков: Спецназ Нацполіції і Держприкордонслужби завершили масштабні навчання – відмінна бойова злагодженість

Сьогодні, 3 листопада 2016 року, на території аеропорту «Бориспіль» відбулася демонстрація навичок, отриманих під час спільних навчань підрозділів «КОРД» і «ДОЗОР». 39 бійців пройшли підготовку під керівництвом експертів спецпідрозділів США і отримали сертифікати міжнародного класу.

У заходах взяли участь Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, голова Національної поліції Хатія Деканоїдзе, Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Марі Йованович.

Глава Уряду Володимир Гройсман підкреслив, що створення спецпідрозділів, які будуть професійно і якісно знищувати будь-які загрози, – це частина цілісної реформи правоохоронної системи, покликаної ефективно протидіяти всім злочинним викликам. За його словами, такі навчання, які проводять кращі фахівці США та України, дають можливість створювати якісну систему щодо забезпечення правопорядку в нашій країні.

Масштабні спільні навчання з планування спеціальних операцій проводилися для співробітників підрозділу особливого призначення «КОРД» Національної поліції України та підрозділи спеціального призначення «ДОЗОР» Державної прикордонної служби. Головна мета – бойове злагодження підрозділів, вміння спільного планування спецоперацій, якісного і своєчасного розрахунку необхідних сил і засобів відповідно до виниклою ситуацією.

Фінальна фаза спільних тренувань відбулася на території терміналу «F» Міжнародного аеропорту «Бориспіль». Співробітники підрозділу «КОРД» і «ДОЗОР» продемонстрували набуті навички – відпрацювали спецоперації по знешкодженню транснаціональної злочинної групи і затримання лідерів мафії.

«Сьогоднішнім заходом ми дуже ясно наголошуємо на тому пріоритет, про який говорив раніше Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман – пріоритет боротьби з бандитизмом і злочинністю. Я можу з упевненістю сказати, що у нас для цього є всі сили і підготовлені всі підрозділи. Ми продовжуємо вдосконалювати нашу систему безпеки», – зазначив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

 Відзначимо, що програма навчання спецпідрозділів МВС реалізована, за сприяння Посольства США в Україні, із залученням експертів спецназу Адміністрації США по боротьбі з наркотиками (FAST) та спецназу Прикордонного патруля США (BORTAC). Спільні тренінги передбачали: теоретичний курс по боротьбі з тероризмом і організованою злочинністю; навчання з тактико-спеціальної підготовки, планування і проведення спецоперацій; вдосконалення володіння вогнепальною зброєю, дій з надання невідкладної медичної допомоги пораненим на полі бою.

«Завдяки нашим американським колегам ми ведемо системну роботу вже практично два роки, ми готуємо наші підрозділи за найвищими стандартами міжнародної безпеки. Ми горді тим, що наші хлопці з підрозділів «КОРД» і «ДОЗОР» успішно склали іспити і отримали сьогодні сертифікати міжнародного зразка. Ми забезпечимо безпеку в країні з готовністю реагувати на всі дзвінки реалій сьогоднішнього дня», – підкреслив міністр.