Арсен Аваков: Сьогодні у владі відсутній баланс, через монобільшість вона зосереджена в Офісі Президента

Уряд – це професійний механізм, який повинен здійснювати виконавчу владу. Зараз у нас виконавча влада через те, що є монобільшість, вся зосереджена в Офісі Президента. Це мандат, який дали люди. Проте немає балансу – це велика проблема.

Про це Арсен Аваков сказав під час ефіру «Народ проти» на «Україна 24».

«Я був міністром більше 7 років. Це дуже великий термін, велика відповідальність та навантаження. Мене призначали з парламенту, де я представляв інтереси фракції. При Зеленському мене міністром запросили як професіонала-експерта, мене не обирали, я не був представником парламенту. Зеленський мене запросив як компетентну людину, яка може робити цю важку справу. Я пропрацював більше 2 років. Поки не побачив, що моя компетентність не може себе далі реалізовувати. Я не хочу брати участь у тих речах, з якими не згоден. Я вмію говорити «ні», але це не усім подобається. Уряд – це професійний механізм, який повинен здійснювати виконавчу владу. Зараз у нас виконавча влада вся зосереджена в Офісі Президента. Так, цей мандат дали люди, однак немає ніякого балансу і це величезна проблема», – зазначив Арсен Аваков.

Він також додав, що у часи, коли країну очолював попередній президент, стосунки між політичними силами також складалися досить непросто, однак тоді вдавалося приймати виважені рішення та проводити незалежну політику.

«Чи були між нами гарні відносини? Очевидно, що ні, особливо в останній фазі. Однак був баланс. І я точно знав, що як представник однієї із балансуючих груп – міг дозволити собі чесні вибори, у нас не було таких інцидентів як Трухін. Перед відставкою я поговорив із Президентом. Я сказав: «Це за вас голосувало 73%, це ваша відповідальність. Мені правильно іти у відставку, а вам потрібно шукати інші рішення», – сказав Арсен Аваков.