Арсен Аваков: Сьогодні в маленькому місті ми зробили великий крок в реформі!

Міністр внутрішніх справ України докладно роз’яснив суть проекту запуску груп швидкого реагування Національної поліції України в сільській місцевості.

Глава відомства підкреслив: «Вчора, в невеликому місті Біла Церква ми зробили великий крок до нової системи поліції, до реалізації нашої стратегії реформи – створення нової поліцейської системи сервісу і безпеки для кожного з вас».

12 груп швидкого реагування з сьогоднішнього дня патрулюють вулиці міста з населенням в 211 тисяч чоловік згідно з новим порядком. «144 професійних, доброзичливих, вже пройшли переатестацію поліцейських – заступили на чергування по місту і району», – зазначив міністр.

За словами Арсена Авакова, патрульні поліцейські «не сидітимуть в кабінетах і розкладати пасьянси на дрімучих компах, в рамках такої ж дрімучої пострадянської схеми контролю безпеки». Поліцейські будуть поруч, в 15-20 хвилинах від кожного, кому знадобиться допомога – і в невеликому місті, і на небагатолюдному хуторі в глибинці. Оснащені сучасними гаджетами, в онлайн-режимі з черговою частиною і інтерактивною картою всієї області – поліцейські в рамках нової системи реагування стануть доступнішими і ефективніше.

У груп швидкого реагування НПУ три завдання: громадська безпека і захист кожного жителя, партнерство з громадськістю за принципом «Community Policing» і системна профілактична робота.

Міністр внутрішніх справ зазначив, що саме партнерство зі спеціальною місією Євросоюзу та експертною групою МВС на чолі з відомим правозахисником Євгеном Захаровим – допомогло протестувати і вибудувати нову систему реагування на виклики в сільській місцевості та невеликих населених пунктах.

Саме вражаючі результати тестових експериментальних програм, переконали Кабмін і Прем’єра виділити кошти на закупівлю нової техніки для такої системи реагування, вірний глава правоохоронного відомства.

Старт нового етапу реформи МВС – результат Самбірського експерименту по організації так званої «кущової системи». Крім того, МВС близько року «обкатували» різні моделі нового алгоритму роботи в сільській місцевості в окремих районах п’ять областей в різних регіонах країни – Київської, Харківської, Львівської, Луганської та Донецької.

Експерименти показали, що така організація забезпечення громадської безпеки дозволяє набагато скоротити час прибуття оперативної групи на виклик – в містах час скорочується з 15-20 хвилин до 7, а в селі – від 1-2 годин до 20 хвилин. Як наслідок – підвищується ефективність роботи на місці і кількість правопорушень, розкритих «по гарячих слідах». І – підвищення довіри населення до ефективності поліцейських дій. Кількість звернень до поліції в експериментальних ділянках зросла на 40-50 відсотків. «Люди побачили результат і повірили, що отримають допомогу, – зазначив міністр, – тому, в найближчі дні ми починаємо впровадження нового принципу організації роботи районних відділів і відділень поліції відразу в трьох областях: Київській, Харківській і Львівській».

3 лютого на патрулювання малих міст і сіл Київської області вийшли 83 нових групи в 11 територіальних відділах Київської області.

Далі поліцейські вийдуть з кабінетів на вулиці у всіх 430-ти малих і середніх містах, 880-ти селах і 28 тисячах селищ України, в яких проживає 24 мільйона людей – «половина країни!», – підкреслив Арсен Аваков.

За розрахунками МВС, всього буде сформовано 1476 груп швидкого реагування, в яких будуть задіяні 12 тисяч підготовлених поліцейських, навчених і здатних надати кваліфіковану допомогу.