Арсен Аваков: Сьогодні Нацполіція підвела підсумки роботи за перше півріччя 2017 – динаміка впевнено позитивна

Міністр внутрішніх справ зазначив, що в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року показники розкриття злочинів покращилися, за багатьма напрямками діяльності Нацполіції спостерігається позитивна динаміка.

«У сфері особливо тяжких злочинів проти життя і здоров’я людей рівень розкриття злочинів становить від 87% по умисним вбивствам до 93% – нанесення тяжких тілесних злочинів. Відзначається зниження рівня злочинності по групам злочинів і становить від 10% до 22% – в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. Зниження кількості злочинів, скоєних неповнолітніми – на 5%; скоєних щодо неповнолітніх – на 24% », – повідомив глава МВС.

Крім того, в сфері захисту економіки відзначається зростання рівня розкриття злочинів у сфері господарської діяльності, який становить 22%, у сфері службової діяльності – 53%, у сфері використання бюджетних коштів – 16%.

Протидія корупції:

  • направлено до суду протоколів про порушення антикорупційного законодавства – в 4 рази більше, ніж за перше півріччя минулого року;
  • направлено до суду актів про правопорушення з ознаками кримінального злочину – в 1,5 рази більше;
  • направлено до суду обвинувальних актів за фактом зловживання владою або службовим становищем – в 2,5 рази більше.

«Чи задоволений я результатами? Звичайно, ні! Рівень злочинності в Україні неприпустимо високий для цивілізованої європейської країни. Чи задоволений тенденцією – вже явному зниженню рівня злочинності, зростання розкриваності і поліпшенню якості роботи системи поліції? Безсумнівно! Чи розумію, що ці показники заважають «найманцям від медіа» писати довгі тужливі статті про «все пропало»? Жалкую! Але така вже вона, #зрада_зрадонька», – зазначив Арсен Аваков.

Результати роботи Нацполіції за 6 місяців 2017 (інфографіка)