Арсен Аваков: Смог над Києвом не несе хімічної та радіологічної загрози

Радіаційний фон в Києві та області – в межах норми і не перевищує природних фонових значень. Для гасіння пожеж у Житомирській і Київській областях активізовані сили і засоби МВС.Про це сьогодні, 17 квітня, в ході селекторної наради під керівництвом Президента України повідомили міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і керівник Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін.

«Все, що відбувається в Києві, – це не через Чорнобильську зону. Дим, який нам принесло, на 90% – з Житомирської області. Це все за рахунок вітрів, які йдуть в нашу сторону і накривають Київ. До того ж вчора була буря навколо всього Києва», – сказав Арсен Аваков.

Вранці в регіоні зафіксовано три нових вогнища пожежі, шквальний вітер в Житомирській області пошкодив мережі електропередачі. Горять поклади торфу, через що дим і запах горіння можуть зберігатися кілька днів. Суха і вітряна погода ускладнює процес.

Зараз триває гасіння лісових пожеж
у Виступовицькому лісництві ДП «Овруцьке СЛГ» (с. Рудня) та Бережестському лісництві ДП «Овруцьке ЛГ» (с. Бережесть) Овруцького району, Журжовицькому лісництві ДП «Олевське ЛГ» та Олевському лісництві ДП «Олевське ЛГ» Олевського району.

Станом на 13:00 над їх ліквідацією працює 71 рятувальник та 17 спецавтомобілів, 311 працівників лісництв та 25 одиниць техніки. Також залучено 3 літаки АН-32П від ДСНС.

У Чорнобильській зоні пожежі погашені, місцями залишилися  осередки тління. Ситуація під контролем. Сили і засоби рятувальників передислоковані з урахуванням нової оперативної обстановки.

«Хочу підтвердити, що запах диму в Києві ніяк не пов’язаний з пожежами в Чорнобильській зоні. Жодне з цих вогнищ не представляє небезпеки ні для об’єкта «Укриття», ні для сховища радіаційних відходів. Ситуація там контролюється. Так, нам складно, але ми шукаємо рішення, щоб це зупинити», – зазначив глава ДСНС.

Володимир Зеленський наполіг на тому, аби Міністерство охорони здоров’я якомога частіше давало рекомендації для тих, хто знаходиться в зоні, де поширюється дим. У свою чергу глава МОЗ Максим Степанов зазначив, що відомство постійно акцентує увагу на необхідності уникати тривалих прогулянок, щільно закривати вікна та двері, включати системи очищення повітря, пити кілька літрів води в день, часто робити вологе прибирання.