Арсен Аваков: Служба маршалів США почала тренінги для спецпідрозділу КОРД НПУ

В рамках створення Програми захисту свідків у складі КОРД Нацполіції – стартували перші тренінги з US MARSHAL, повідомив міністр внутрішніх справ.

 

Довідка:

У кожному федеральному судовому окрузі США є відомство Маршала США (US Marshal), що входить в систему Міністерства юстиції.

Ці відомства в своїй сукупності утворюють федеральну «судову поліцію», службу судових приставів.

Головна функція Маршалів США і співробітників їхніх відомств (Deputies US Marshals) – виконання наказів, розпоряджень і приписів, відданих федеральним судом (яким вони надані) і забезпечення виконання вступили в силу судових рішень.

В рамках справ федеральної юрисдикції Маршали США проводять арешти, обшуки і вилучення згідно ордерами, виданими судом, забезпечують охорону судів, суддів, учасників процесу, утримання під вартою і перевезення заарештованих, обвинувачених, засуджених до приміщення їх в виправні установи, реалізують програму охорони свідків у справах, пов’язаних з організованою злочинністю.

Загальним керівництвом діяльності всіх Маршалів США займається Служба Маршалів США (US Marshals Service) Міністерства юстиції.

Маршали США (US Marshals) – посадові особи федеральної системи юстиції, що підкоряються Генеральному прокурору США (US AttorneyGeneral) через Міністерство юстиції США (US Department of Justice) (аналог Генеральної прокуратури).

Кожен маршал призначається на 4 роки Президентом і затверджується Сенатом США; він виконує свої функції в межах федерального судового округу; всього в США 94 маршала США з апаратом співробітників загальною чисельністю понад 4000 осіб (в забезпеченні безпеки суден маршалом сприяють більш 3 тисяч «контрактників» з охоронних фірм).

Центральним апаратом по відношенню до всіх маршалів США виступає Маршальська служба (US MarshalsService) в складі Міністерства юстиції США.

Директор Маршальські служби США, який призначається Президентом, керує діяльністю всієї служби.

Заступник директора з оперативних питань курує питання, пов’язані з правовою функцію  діяльністю Маршальської служби, безпекою суддів, охороною свідків, транспортуванням в’язнів, а також вилученням активів і діями по конфіскації власності.

Заступник директора з адміністративних питань займається управлінням кадрами, закупівлями і управлінням власністю, приміщеннями, транспортом і засобами зв’язку, інформаційними системами; в його веденні знаходиться Академія підготовки кадрів Маршальської служби США.

Маршал США – одна з найстаріших федеральних державних посад в сфері виконання закону, вона була заснована Законом про судоустрій 1789 роки; з того часу функції маршала США зазнали змін: у свій час маршали відповідали за зміст:

 • військових в’язниць і виконували вироки військових трибуналів, до створення в 1865 році Секретної служби США забезпечували охорону Президента, а до створення ФБР залучалися до слідчої роботи у кримінальних справах і виконували деякі інші обов’язки по виконанню всіх законних розпоряджень, що виходять від федеральної влади.

По суті маршали США виступали як свого роду поліцейське формування федерального уряду.

Свого часу маршали США служили сполучною ланкою між виконавчою і судовою гілками державної влади, оскільки головна функція маршала США і його співробітників – виконання наказів, розпоряджень і розпоряджень федерального суду, забезпечення виконання вступили в силу судових рішень.

Сьогодні маршали США виконують завдання, забезпечення функціонування системи федеральної юстиції:

 • забезпечення охорони федеральних судів, включаючи забезпечення безпеки 650 судових будівель і близько 2000 федеральних суддів і суддів-магістратів, а також учасників процесу, таких як присяжні засідателі і представники сторін;
 • забезпечення порядку в залі судових засідань і конвоювання підсудних, які тримаються під вартою;
 • розшук і затримання осіб, які переховуються від федерального правосуддя;
 • здійснення федеральної програми забезпечення безпеки свідків обвинувачення (особливо у справах організованої злочинності), яким загрожує небезпека розправи з боку злочинних елементів;
 • утримання під вартою і транспортування тисяч федеральних укладених щорічно;
 • виконання ордерів суду на арешти і обшуки;
 • вилучення, розпорядження і продаж власності, конфіскуються на користь держави у торговців наркотиками і інших злочинців, і реалізація національної програми Міністерства юстиції США щодо вилучення активів і конфіскації власності;
 • залучення до заходів з охорони зарубіжних державних діячів, які перебувають з офіційним візитом в США;
 • забезпечення охорони ядерних засобів при їх транспортуванні по території країни;
 • реагування на надзвичайні обставини, включаючи масові заворушення, терористичні акти та інші кризові ситуації, шляхом використання Групи спеціального призначений(Special Operations Group) і відновлення порядку.

Хоча підтримання громадського порядку – традиційна функція місцевих поліцейських сил, федеральний уряд вирішив створити власний поліцейський орган для проведення операцій по забезпеченню порядку при надзвичайних обставинах. З цією метою в складі служби маршалів США в 1971 році і була організована Група спеціального призначення (ДБН), що вводиться в дію в ситуаціях загальнонаціонального значення, коли Генеральний прокурор вважає, що місцеві поліцейські ресурси недостатні, а використання військової сили недоречно.

Маршалам ДБН доручаються особливо складні операції, що вимагають поєднання навичок роботи детектива і армійської польової виучки; вони проходять спеціальну підготовку і звільнені від традиційних маршальських обов’язків. ДБН – високомобільні воєнізований підрозділ; збирається по тривозі в будь-який час доби, він може бути доставлений в будь-яку точку континентальної частини країни в межах 6 годин.