Арсен Аваков: Симуляційний центр підготовки пілотів для авіації МВС буде функціонувати в Кременчуці

Про це міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, 5 жовтня 2018 року, під час відвідування тренінгового центру підготовки пілотів HELISIM компанії Airbus в м. Марін’яні в рамках робочого візиту делегації МВС до Франції.

У французькому центрі функціонує 7 симуляторів вертольотів Airbus, де пілоти відпрацьовують різні позаштатні ситуації: робота в умовах пожежі, складних погодних умовах, вночі, поведінка екіпажу під час порушення роботи обладнання літака і двигуна, посадка на воду. Симуляції центр в рік може прийняти близько 3000 слухачів.

Арсен Аваков заявив, що згідно з контрактом з французькою фірмою «Airbus Helicopters», Україна отримає сучасний симулятор польотів.

«У Марін’яні ми ознайомився із роботою симуляційного центру підготовки пілотів Airbus. Такий центр ми плануємо створити  у Кременчуці. Це те, що потрібно, щоб пілоти набували досвіду і відточували свою професійну майстерність. Під час навчання пілоти отримують абсолютно такі ж відчуття, як і від управляння справжнім вертольотом. В нашому контракті є один такий симулятор для наших пілотів. Працюватиме він у Кременчуці», – наголосив Арсен Аваков.

Глава МВС нагадав, що пілотів для авіаційної системи МВС будуть готувати у Кременчуцькому льотному коледжі.

«Кременчуцький льотний коледж стане основною базою для підготовки пілотів технічного та сервісного персоналу системи авіаційної безпеки МВС. Окрім цього, наші фахівці вже проходять курси спеціального навчання у Франції на базі освітніх центрів «Airbus Helicopters». Ми отримаємо якісно новий рівень фахівців, які виконуватимуть завдання з аеромедичної евакуації, пошуково-рятувальних операцій, поліцейської компоненти та захисту державного кордону», – повідомив Арсен Аваков.

Старший віце-президент «Airbus Helicopters» Олів’є Мішалон відмітив, що  їх компанія надаватиме підтримку Україні в технічному обслуговуванні, доки система авіаційної безпеки МВС повноцінно не запрацює.

«Контракт з Україною – це значний проект для нас, це прорив. Ми не розглядаємо Україну, як клієнта, ми розглядаємо її як партнера. Ми хочемо, щоб бази технічного обслуговування були розташовані на території України. Саме тому ми співпрацюємо з місцевими органами державної влади. Ми відкриті до будь яких пропозицій та очікуємо на підтримку з боку України. Ця співпраця буде довготривалою», – зазначив Олів’є Мішалон.