Арсен Аваков: Силові блокадні дії на Донбасі неприпустимі

Про це міністр внутрішніх справ заявив сьогодні, 6 червня 2017 року, коментуючи заяву штабу блокади про намір проводити наступний етап оточення на Донбасі, спрямований на націоналізацію ряду українських підприємств.

«Збирається кілька людей, які приймають рішення «будемо блокувати». Але що, наприклад? «Мені не подобається трамвай, який йде по вулиці, я буду його блокувати», – повідомляє якийсь штаб блокади. Я вам заявляю, що ніхто, крім держави, на території країни не має права на монополію силових дій. Все інше – політичні спекуляції. Я вкрай рекомендую панам, які беруть на себе таку відповідальність і намагаються отримати політичний капітал, думати спочатку про країну, а вже потім про свою вагу в суспільстві», – підкреслив Арсен Аваков.

Також міністр повідомив, що так звані «ЛНР» і «ДНР» реквізували державну власність і власність приватних українських осіб, в тому числі великих заводів, які платили в бюджет України.

«У зв’язку з цим вийшло дуже чітке і зрозуміле рішення РНБО: не контактувати з цими підприємствами, не брати у них ніяких товарів і не мати з ними ніякого контакту, тобто заблокувати їх до тих пір, поки підприємства не будуть повернуті в законну власність України. Дуже шкода, що значна кількість наших людей працює на цих підприємствах на окупованій території. Але інакше не буде до тих пір, поки бандити не повернуть незаконно реквізоване», – зазначив глава правоохоронного відомства.